Aj Serena Williamsová je len človek: Súboj bývalých svetových jednotiek skončil predčasne

Serena WilliamsováSerena Williamsová Zdroj: SITA/AP

INDIAN WELLS - Američanka Serena Williamsová neprešla cez 3. kolo dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Mandatory v americkom Indian Wells. Dvojnásobná šampiónka z Indian Wells odstúpila zo súboja so Španielkou Garbine Muguruzovou-Blancovou za stavu 3:6 a 0:1 pre vírusové ochorenie.

V súboji dvoch bývalých svetových jednotiek S. Williamsová viedla v prvom sete 3:0, ale potom získavala gemy už len jej súperka, až kým 37-ročná Američanka neodstúpila.

"Je to zvláštny pocit postúpiť bez premeneného mečbalu. Odohrala som však dobrý prvý set a to mi dáva sebadôveru do ďalších zápasov proti silným súperkám, Teším sa na ne," uviedla dvojnásobná grandslamová šampiónka Muguruzová-Blancová aj na oficiálnom webe WTA.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 3. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Mandatory v americkom Indian Wells (dotácia 9 035 428 USD, tvrdý povrch):

Dvojhra - 3. kolo:
Simona Halepová (Rum.-2) - Kateryna Kozlovová (Ukr.) 7:6 (3), 7:5
Elina Svitolinová (Ukr.-6) - Daria Gavrilovová (Aus.) 7:5, 6:4
Kiki Bertensová (Hol.-7) - Johanna Kontová (V. Brit.) 7:6 (10), 6:4
Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-20) - Serena Williamsová (USA-10) 6:3, 1:0 - skreč, S. Williamsová odstúpila pre vírusové ochorenie
Ashleigh Bartyová (Aus.-12) - Jennifer Bradyová (USA) 6:3, 6:2
Čchiang Wang (Čína-18) - Elise Mertensová (Belg.-16) 7:6 (4), 6:7 (4), 6:3
Markéta Vondroušová (ČR) - Jelena Ostapenková (Lot.-22) 4:6, 6:3, 6:4
Bianca Vanessa Andreescová (Kan.) - Stefanie Vögeleová (Švaj.) 6:1, 6:2

Viac o téme: Serena Williamsová Garbine Muguruzová-Blancová