Ramos o veľkom napätí v tíme: Vinu beriem na seba! Bolo to zlé rozhodnutie

Sergio Ramos
Sergio Ramos

MADRID - Kapitán futbalistov Realu Madrid Sergio Ramos v snahe vysvetliť fanúšikom problémy v tíme pristúpil k zaujímavému kroku. Prostredníctvom sociálnej siete twitter odpovedal na niekoľko otázok súvisiacich s krízou v mužstve. V jednej z odpovedí prevzal zodpovednosť za neutešené výsledky z nedávneho obdobia.

"Snažíme sa prezentovať výsledkami na ihrisku, ale v tejto sezóne nám to nejde. V poslednej dobe to bolo veľmi zlé a primárna zodpovednosť je na strane nás hráčov, na mne o to väčšia, že som kapitán," citovala Ramosa agentúra AFP.


Tridsaťdvaročný obranca priznal, že žltá karta v prvom zápase LM bola veľkou chybou. Európska futbalová únia (UEFA) dokonca posúdila jeho faul ako úmyselnú snahu "vykartovať sa" a dodatočne mu vymerala dvojzápasovú suspendáciu. Real po mizernom výkone na vlastnom ihrisku prehral s Ajaxom Amsterdam 1:4 a porúčal sa zo súťaže. "Bolo to absolútne zlé rozhodnutie. Na dvesto percent beriem na seba vinu. Stále myslím na to, ako by to dopadlo, keby som mohol nastúpiť," vyznal sa Ramos. Podľa kuloárnych informácii sa dokonca do zápase pohádal s prezidentom klubu Florentinom Perezom: "Čo sa stalo v šatni, v nej aj zostane. Dôležité je, že nám všetkým záleží na pozitívnom smerovaní tímu."

Neopomenul ani udalosti z víkendu. Podľa španielskeho periodika Marca mal Ramos v závere nedeľňajšieho tréningu konflikt so spoluhráčom Marcelom. Brazílsky ľavý obranca vraj po tréningovom zápase príliš nadšene oslávil víťazstvo a vulgárne počastoval svojho kapitána. Údajne nechýbalo veľa k fyzickej potýčke. "Na každom tréningu máme výmenu názorov. Je to spôsob ako ventilovať tlak. Víkendový incident je však skôr anekdota, podobne ako mnohé iné v minulosti," vysvetlil Ramos.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

As footballers we like to do our talking on the pitch but this season is not turning out that way. Recent events have been disastrous and I’m not hiding. We are not hiding. We the players are primarily responsible and I, as captain, more than anyone. That's why I thought that the most honest way to answer the questions that are circulating around us would be to tackle them directly. Was the yellow card in Amsterdam an error? Absolutely it was an error and I take the blame 200%. Why did you record the documentary? There are certain commitments made and it never remotely went through my head that the game could have turned out as it did. The recording itself was scaled down as the game went on. Did you argue with the President in the dressing room? Dressing room issues are discussed and resolved in the dressing room. There's no problem whatsoever and everybody has the same interest: Real Madrid. Did you address your teammates and criticize them? We always talk and motivate each other in the dressing room and always in a constructive way. Did you have a confrontation with Marcelo? We have exchanges in every training session. It's part of working with pressure. But it’s just an anecdote like so many others that happen from day to day. @Marcelotwelve is like a brother to me. Why did you travel to Valladolid? Because I wanted to be close and support my teammates. What's happening with the coach? It’s a decision that’s not ours to make and in which we never interfere. We have enormous respect for the position and we always support the Real Madrid coach. These reflections are, without doubt, the result of a deeply disappointing season but if success didn’t stop us, we're not going to let defeat stop us. It's our obligation to carry on, to work and to evolve. And to remember that some of us are lucky enough to play for @realmadrid, some of us are lucky enough to form part of its history, but #RealMadrid was, is and will always be #RealMadrid. No one name makes the legend of Real Madrid, but we have all written that legend together. Together we have to work for the future and restore our hope. Madridista Commitment. #HalaMadrid

Príspevok, ktorý zdieľa Sergio Ramos (@sergioramos),

 


Tagy: Real Madrid Marcelo Sergio Ramos

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
realmadrid.com

DISKUSIA