Slováci vo finále zabojujú proti Rusku o odplatu: Pre víťazstvo spravíme všetko!

Univerziádny hokejový tím SlovenskaUniverziádny hokejový tím Slovenska Zdroj: hockeyslovakia.sk

KRASNOJARSK - Hokejisti Slovenska postúpili do finále na Svetovej zimnej univerziáde v ruskom Krasnojarsku. V pondelkovom semifinále zvíťazili nad Kazachstanom 4:0. Vo finále nastúpia v utorok o 9.00 h proti Rusku, ktoré vyhralo v druhom dueli nad Kanadou 5:1. Výber hlavného trénera Ivana Feneša sa predstaví medzi najlepšou štvorkou na univerziáda po prvý raz od roku 2009.

"Náš dnešný výkon bol vo veľkej miere podporený výborným výkonom brankára a aj celej defenzívy, ktorá pracovala na jednotku. Napriek šiestim vylúčeniam sa nám podarilo vyhrať na nulu, a to aj napriek tomu, že Kazachstan mal v doterajšom priebehu turnaja zhruba 40-percentnú úspešnosť využitia presilových hier. Naopak, nám samotným dnes presilovky šli výborne a práve v nich prvými dvomi gólmi sme položili základ víťazstva. Dovolím si povedať, že vypredané hľadisko v Krasnojarsku videlo v našom zápase hokej svetovej kvality a sme radi, že sme k tomu prispeli naším výkonom aj my. Z postupu do finále sa nesmierne tešíme, zajtra spravíme všetko preto, aby sme našu prácu dokonali až do konca. Bude to však mimoriadne náročné proti silnému tímu Ruska. Hráme navyše už o necelých 17 hodín, takže času na oddych je skutočne minimum. Preto musíme veľmi dobre zregenerovať, aj keď síl už veľa nazvyš neostáva. Predsa len nás čaká siedmy zápas za jedenásť dní. Pre víťazstvo vo finále však spravíme všetko," uviedol hlavný tréner univerziádneho tímu SR Ivan Feneš.

Slováci zabojujú o zlatú medailu proti súperovi, s ktorým zaznamenali jedinú prehru na turnaji. Vo svojom úvodnom zápase podľahli v A-skupine "zbornej" 1:2 po predĺžení. Po tomto zápase už nasledovali len trojbodové úlovky. Postupne získali slovenskí vysokoškoláci skalpy Česka (7:2), Japonska (8:3), USA (6:3) a aj Maďarska (4:0).

Viac o téme: Rusko Slovensko Kazachstan Univerziáda Ivan Feneš
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: hockeyslovakia.sk
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články