Fraktúra stavca po škaredom páde: Najlepší vrchár z Tour de France 2017 skončil v bezvedomí

Warren Barguil musel byť po páde hospitalizovaný
Warren Barguil musel byť po páde hospitalizovaný

PARÍŽ - Francúzsky cyklista Warren Barguil nebude v dobrom spomínať na 2. etapu pretekov Paríž-Nice. Víťaz vrchárskej súťaže na Tour de France 2017 utrpel na trase Les Bréviaires - Bellegarde (163,5 km) ťažký pád a na chvíľu sa dokonca ocitol v bezvedomí, Po určení rozsahu zranení sa zistilo, že má dvojnásobnú zlomeninu druhého krčného stavca a na súťažnom bicykli sa tak skoro neobjaví.

"Je to mrzuté, ale čoskoro bude v poriadku," uviedol generálny manažér prokontinentálneho tímu Arkéa Samsic Emmanuel Hubert.

Preteky musel v pondelok nútene opustiť aj známy Kolumbijčan Rigoberto Urán, ktorý si pri páde zlomil kľúčnu kosť. Lekár tímu EF Education First Jon Greenwall uviedol, že okrem kľúčnej kosti a odretej kože ďalšie zranenia jeden z lídrov tímu neutrpel. "Mal som ťažký pád v etape, ktorú negatívne ovplyvnil vietor. Cítim sklamanie, lebo som mal dobré nohy. Taká je však cyklistika," skonštatoval strieborný medailista z cestných pretekov s hromadným štartom na OH 2012 v Londýne.

Druhú etapu na Paríž-Nice vyhral v špurte sedemčlennej skupiny Holanďan Dylan Groenewegen a ten istý pretekár je aj na čele celkovej priebežnej klasifikácie.


Tagy: Paríž-Nice Warren Barguil Rigoberto Urán Arkea-Samsic

Zdroj:
SITA
Foto:
twitter - Arkea-Samsic

DISKUSIA