Celá futbalová Brazília smúti: Zomrel majster sveta Coutinho

SAO PAULO - Brazílsky futbalový majster sveta z roku 1962 Coutinho zomrel v pondelok vo veku 75 rokov. O jeho smrti informoval bývalý klub FC Santos, podľa ktorého niekdajší útočník zomrel doma a jeho potreb bude na štadióne Santosu. Príčinu smrti hráča menom Antônio Wilson Vieira Honório prezývaného Coutinho, ktorého legendárny Pelé považoval za svojho obľúbeného spoluhráča v útoku, neuviedli. Podľa TV Globo mal srdcový infarkt.

"Zomrela legenda nášho futbalu," vyhlásil jeho blízky priateľ Cafú, ktorý bol členom víťazného tímu Brazílie na MS 2002. Kým Pelé ohúril svet ako 17-ročný na MS 1958, Coutinho debutoval v drese Santosu už vo veku 14 rokov, počas svojej kariéry dosiahol v drese tohto klubu 368 gólov. Spolu hrávali za Santos v rokoch 1958 - 1967 a podieľali sa na zisku 19 trofejí. Pelé na adresu svojho spoluhráča uviedol, že práve on mal veľký podiel na jeho úspešnej kariére. "Musím mu poďakovať za polovicu gólov, ktoré som strelil za Santos."

Coutinho nastúpil za Brazíliu vinou zranení len 15-krát, ale tešil sa s ňou z titulu na MS 1962, kde vo finále pokorili československé mužstvo 3:1.


Tagy: Brazília Coutinho

Zdroj:
SITA
Foto:
thinkstock

DISKUSIA