Coutinho pre strelecké suchoty a výkony pod paľbou kritiky: Bol dosť drahý, očakávania sú preto vysoké

Philippe Coutinho
Philippe Coutinho

BARCELONA - Brazílčana Philippeho Coutinha v drese španielskeho futbalového klubu FC Barcelona trápia dlhodobé strelecké suchoty aj neuspokojivá herná forma. Dvadsaťšesťročný Juhoameričan od novembra minulého roka dosiahol iba tri góly - všetky v Španielskom pohári (Copa del Rey) a vo viacerých prípadoch nefiguroval v základnej jedenástke trénera Ernesta Valverdeho. Keď v sobotňajšom ligovom zápase proti madridskému tímu Rayo Vallecano (3:1) v 80. min schádzal z ihriska, barcelonskí fanúšikovia ho vypískali.

"Blaugranas" ho pritom ešte začiatkom roka 2018 odkúpili z FC Liverpool za 160 miliónov eur, čo bol v tom čase druhý najdrahší transfer futbalovej histórie. Napriek tomu sa podľa viacerých zahraničných médií začali rodiť špekulácie, podľa ktorých sa má vrátiť do Premier League. Záujem údajne prejavil najmä Manchester United. Coutinhovi kluboví spoluhráči však veria, že šikovný univerzál, ktorý dokáže hrať na pozícii záložníka aj krídelníka, sa dostane opäť do formy.

"Bol dosť drahý, očakávania sú preto vysoké. Tak sa veci majú, a preto si musí vypočuť aj kritiku fanúšikov. My, spoluhráči, mu však doprajeme plnú podporu, ktorú bude potrebovať. Verím, že vo zvyšku sezóny bude hrať v top forme," povedal na adresu Brazílčana obranca tímu z Camp Nou Gerard Piqué. "Prechádza si obdobím, ktoré postretne nás všetkých. Dáva však zo seba to najlepšie a my mu chceme pomôcť v napredovaní," doplnil jeho slová spoluhráč zo zadných radov Nélson Semedo.


Tagy: FC Barcelona Philippe Coutinho

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Manu Fernandez

DISKUSIA