Napätie sa týmto len vygradovalo: Ruský talent trénoval s americkou reprezentáciou

Pavel Bučnevič v drese reprezentácie USA
Pavel Bučnevič v drese reprezentácie USA

NEW YORK - Ruský hokejista New Yorku Rangers Pavel Bučnevič absolvoval sobotňajší tréning v drese reprezentácie USA. Dvadsaťtriročný krídelník prehral stávku s asistentom trénera Gregom Brownom a hoci išlo o staršiu dohodu, trestu neunikol. Bučnevič sa v januári stavil s Brownom, že ruskí reprezentanti do 20 rokov zdolajú v semifinále majstrovstiev sveta tejto vekovej kategórie tím USA. Američania však zvíťazili 1:2.

"Bolo to krásne, Pavel z toho však radosť nemal," tešil sa podľa nhl.com po spomenutom tréningu hlavný tréner Rangers David Quinn. "Je dobré, že máme pohodu v kabíne a aj podobné veci k tomu prispievajú. Pre nás to bola sranda. Som si istý, že každý jeden z nás mal z toho väčšiu radosť ako Pavel. On bol trochu smutný," dodal obranca Brendan Smith.

Pre Bučnevičove žartíky nemajú pochopenie jeho krajania-patrioti. "Poznám ho dlho, trénoval som ho v Čerpeovci. Je to skvelý chlapec a šikovný hokejista, ale jeho správanie sa v Amerike ma znepokojuje. Chápem, že prehral stávku a teda musel splniť podmienky, ale neviem, prečo sa stavil o niečo také. Podľa mňa je lepšie staviť nejaké peniaze, a to napriek tomu, že danú sumu môžeš stratiť. Ruský reprezentant by nemal nosiť americký dres. Myslím si, že Pavel zašiel priďaleko," povedal tréner Andrej Nazarov, ktorý v minulosti počas hráčskej kariéry pôsobil aj v NHL.


Tagy: Rusko USA Andrej Nazarov Pavel Bučnevič Brendan Smith David Quinn

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
nhl.com

DISKUSIA