VIDEO Juventus vstal z mŕtvych! Ronaldo hetrikom pochoval nádeje Atlética

Cristiano Ronaldo oslavuje gólCristiano Ronaldo oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

TURÍN - Futbalisti Juventusu Turín postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov 2018/2019. V utorkovej domácej odvete osemfinále zvíťazili nad Atleticom Madrid 3:0 vďaka hetriku Cristiana Ronalda a zvrátili prehru 0:2 z prvého zápasu.

Juventus Turín pred 21 dňami prehral v metropole Španielska 0:2, a tak musel pred domácimi fanúšikmi doťahovať nepriaznivé skóre. Fanúšikovia "starej dámy" sa tešili z gólu už vo štvrtej minúte, ale hlavný rozhodca Björn Kuipers ho pre útočný faul Cristiana Ronalda neuznal. Hviezdne chvíle portugalského majstra Európy z roku 2016 prišli až v ďalšom priebehu zápasu. V 27. minúte poslal CR7 Juventus do vedenia, keď presne hlavičkoval po centri Federica Bernardeschiho.

Atlético tak prišlo o 493-minútovú nepriestrelnosť vo všetkých súťažiach. Rovnakou časťou tela skóroval Portugalčan aj krátko po zmene strán. V 48. min musela jeho gól potvrdiť až technológia bránkovej čiary, ktorá ukázala, že slovinsky brankár Jan Oblak nestihnol zasiahnuť včas a lopta sa o pár centimetrov dostala za čiaru. Na severe Talianska sa pomaly schyľovalo k predĺženiu, ale napokon prišlo rozhodnutie ešte v riadnom hracom čase. Striedajúci Ángel Correa fauloval vo vlastnej šestnástke Federica Bernardeschiho, loptu si na biely bod postavil Cristiano Ronaldo a strelou k Oblakovej pravej žrdi skompletizoval hetrik. Juventus Turín tak zachránil česť talianskemu futbalu a ako jediný klub z krajiny štvornásobných majstrov sveta nebude chýbať vo štvrťfinále Ligy majstrov.

Konečný výsledok utorňajšieho odvetného stretnutia osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2018/2019:

Juventus Turín (Tal.) - Atlético Madrid (Šp.) 3:0 (1:0) - prvý zápas 0:2, do štvrťfinále postúpil Juventus Turín
Góly: 27., 48. a 86. C. Ronaldo (tretí z pok. kopu), rozhodoval: Björn Kuipers (Hol.)

Zostavy:
Juventus: Szczesny - Cancelo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola (67. Dybala) - Can, Pjanič, Matuidi - Bernardeschi, Mandžukič (80. Kean), C. Ronaldo
Atlético Madrid: Oblak - Arias (77. Vitolo), Godín, Giménez, Juanfran - Saúl Ňíguez, Rodri, Koke, Lemar (57. Á. Correa) - Griezmann, Morata

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Atlético Madrid Juventus Turín