V zjazde prekvapila Rakúšanka Puchnerová, glóbus vybojovala krajanka Schmidhoferová

Víťazná rakúska lyžiarka Mirjam Puchnerová (uprostred) pózuje v cieli s druhou Nemkou Viktoriou Rebensburgovou (vľavo) a treťou Švajčiarkou Corinne Suterovou (vpravo) po pretekoch zjazdu Svetového pohára v alpskom lyžovaní v andorrskom Soldeu
Víťazná rakúska lyžiarka Mirjam Puchnerová (uprostred) pózuje v cieli s druhou Nemkou Viktoriou Rebensburgovou (vľavo) a treťou Švajčiarkou Corinne Suterovou (vpravo) po pretekoch zjazdu Svetového pohára v alpskom lyžovaní v andorrskom Soldeu

SOLDEU - EL TARTER - Rakúšanka Nicole Schmidhoferová získala malý krištáľový glóbus za celkový triumf v zjazde žien v sezóne Svetového pohára 2018/2019. Schmidhoferovej stačilo aj 11. miesto vo finálovom zjazde sezóny v andorrskom stredisku Soldeu - El Tarter. V sumáre súťažného ročníka mala na konci 468 bodov a náskok 96 bodov pred krajankou Stephanie Venierovou. Schmidhoferová vyťažila z toho, že už pred finále v Soldeu mala k dobru 90 bodov pred krajankou Ramonou Siebenhoferovou, ktorá napokon skončila v celkovom hodnotení disciplíny tretia (354).

Dvadsaťdeväťročná Schmidhoferová získala prvý glóbus vo svojej zjazdárskej kariére. V najrýchlejšej disciplíne nadviazala na sezónny triumf svojej krajanky Renate Götschlovej z roku 2007. Schmidhoferová je majsterka sveta v super G spred dvoch rokov zo St. Moritzu a vo Svetovom pohári dosiaľ má na konte tri víťazstvá. Všetky sa zrodili v tejto sezóne 2018/2019.

Víťazkou stredajších pretekov sa prekvapujúco stala Mirjam Puchnerová. Salzburčanka triumfovala o tri stotiny sekundy pred Nemkou Viktoriou Rebensburgovou, tretia Corinne Sutterová zo Švajčiarska zaostala o 0,08 s. Pre Puchnerovú je to druhé víťazstvo v rámci SP, pred troma rokmi nenašla premožiteľku vo švajčiarskom St. Moritzi tiež vo finálovom zjazde sezóny.

"Som poctená už len tým, že sa moje meno spomína spoločne s Renate Götschlovou. Keď ona získala glóbus, spýtala som sa jej, či môžem niekedy vyhrať taký aj ja. Dnes si ho vyložím na nočný stolík a budem šťastná. Toto však bola výborná sezóna pre celý náš ženský tím," uviedla Nicole Schmidhoferová pre ORF a ďalej pokračovala: "Je dobré, že posledné preteky už nemali veľký vplyv na zisk glóbusu. Bolo veterno a veľmi rozdielne podmienky. Som rada, že som to ustála."

V celkovom hodnotení SP je Nicole Schmidhoferová naďalej štvrtá (721), hoci mierne znížila svoje manko na Švajčiarku Wendy Holdenerovú (943). Už istou držiteľkou veľkého glóbusu je Američanka Mikaela Shiffrinová (1954), ktorá má pred Slovenkou Petrou Vlhovou nepreklenuteľný vyše 700-bodový náskok.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Soldeu (And) - streda - výsledky:

Ženy - zjazd: 1. Mirjam Puchnerová (Rak.) 1:32,91 min, 2. Viktoria Rebensburgová (Nem.) +0,03, 3. Corinne Suterová (Švaj.) +0,08, 4. Nadia Fanchiniová (Tal.) +0,22, 5. Tamara Tipplerová (Rak.) +0,24, 6. Sofia Goggiová (Tal.) +0,35

Poradie vo Svetovom pohári (po 32 z 35 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1954 bodov, 2. Petra Vlhová (SR) 1235, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) 943, 4. Nicole Schmidhoferová (Rak.) 721, 5. Federica Brignoneová (Tal.) 704, 6. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) 675.

Konečné poradie v hodnotení zjazdu vo Svetovom pohári (po 8 pretekoch):
Ženy: 1. Nicole Schmidhoferová 468 bodov, 2. Stephanie Venierová 372, 3. Ramona Siebenhoferová (všetky Rak.) 354, 4. Ilka Štuhecová (Slovin.) 343, 5. Kira Weidleová (Nem.) 307, 6. Corinne Suterová (Švaj.) 288.


Tagy: Corinne Suterová Viktoria Rebensburgová Mirjam Puchnerová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Alessandro Trovati

DISKUSIA