Hamšík zarezáva s hráčmi Podbrezovej: Chcel som si dobre zatrénovať

Marek Hamšík trénuje so slovenským tímom FK Železiarne Podbrezová
Marek Hamšík trénuje so slovenským tímom FK Železiarne Podbrezová

PODBREZOVÁ - Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík do konca aktuálneho týždňa absolvuje tréningy s tímom FK Železiarne Podbrezová. V súčasnosti už hráč čínskeho Ta-lienu I-fang figuruje v nominácii trénera SR Pavla Hapala na blížiace sa duely proti Maďarsku (21. marca v Trnave) a Walesu (24. marca v Cardiffe) v rámci E-skupiny kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy.

"S Podbrezovčanmi budem trénovať tri dni. Je to blízko mojej rodnej Banskej Bystrice a je to prvoligový tím. Chcel som si dobre zatrénovať. Jednoznačne padla voľba na Podbrezovú," povedal Hamšík po prvom tréningu u "železiarov" pre denník Šport. Staronový kapitán SR zároveň skonštatoval, že prostredie mu nie je cudzie. "Proti mládežníckym družstvám Podbrezovej som odohral veľa zápasov, na to si dobre pamätám. Vtedy však bolo toto tréningové ihrisko ešte trávnaté," poznamenal 111-násobný reprezentant Slovenska a účastník MS 2010 aj ME 2016.

Hamšíka čaká v Číne nabitý program. Tamojšia Superliga má trvanie až do 30. novembra a 31-ročný záložník sa musí zaobísť aj bez letnej prestávky. Vysporiadať sa na ďalekom východe musí aj s častými zmenami klímy. "V prvom rade sa treba udržiavať v kondícii. Sezónu mám dlhú a ešte budem mať veľmi dlhú, pretože nebudem mať letnú prestávku. Na teplotné rozdiely si človek rýchlo zvykne. Aj v Číne sme prvý zápas hrali v meste, kde bolo šesť stupňov, a druhý na mieste, kde bolo dvadsať," doplnil Hamšík.


Tagy: Marek Hamšík Slovensko

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
facebook.com - FK Železiarne Podbrezová

DISKUSIA