VIDEO Bezgólový triler na detvianskom ľade: Kovbojku rozlúskol zlatý gól v predĺžení!

Na snímke zľava Tomáš Török (Detva), Jordon Southorn a brankár Stephon Wiliams (obaja Banská Bystrica)Na snímke zľava Tomáš Török (Detva), Jordon Southorn a brankár Stephon Wiliams (obaja Banská Bystrica) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

DETVA - Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica uspeli 1:0 po predĺžení nad domácimi hráčmi HC 07 Detva v stredajšom treťom štvrťfinálovom stretnutí štvrťfinále play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019 a ujali sa vedenia v sérii 2:1.

Zápas priniesol opatrný hokej z oboch strán. Ani jeden z tímov sa nepúšťal do bezhlavých útokov. Naopak, dobrá defenzíva bola prioritou pre obe mužstvá. V priebehu troch tretín udelili rozhodcovia až 16 menších trestov, no ani jeden z tímov sa nedokázal presadiť v početnej výhode. O víťazstve hostí tak rozhodol až v šiestej minúte predĺženia Éric Faille.

Na snímke zľava Michal Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - štvrťfinále play-off - tretí zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - streda:

HC 07 Detva - HC '05 iClinic Banská Bystrica 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1) - stav série 1:2
Gól: 66. É. Faille
Vylúčení: 9:9, navyše Matoušek (Banská Bystrica) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, T. Orolín - M. Orolín, Synek, 1212 divákov

Zostavy:
Detva: R. Petrík - Betker, Martin Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec - R. Puliš, Murček, Ščurko - J. Žilka, V. Fekiač, R. Gašpar - Tibenský, McLean, Z. Král - T. Török, M. Surový, Martin Ďaloga

Banská Bystrica: Williams - K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Mihálik, Nemčík, Biro - Asselin, É. Faille, Zigo - Šoltés, T. Surový, L. Lunter - Bartánus, A. Šťastný, Koper - Matoušek, Češík, Gabor - Kabáč

Josef Turek, tréner Detvy: "Podali sme výborný výkon podporený Romanom Petríkom v bránke, bohužiaľ sme nevyužili presilovky, ktoré nám súper ponúkol. Výborne sme ale bránili oslabenia, prakticky celý zápas bol vyrovnaný, ale potom to bolo o štastí, prehrali sme, takže nemôžeme byť spokojní. Chcel by som však hráčov pochváliť za predvedenú hru. Hrali na hranici svojich možností, uvidíme zajtra, ako to bude vyzerať, pokúsime sa s tým ešte niečo urobiť."

Dan Ceman, tréner HC 05 iClinic Banská Bystrica: "Výborná bitka medzi obidvomi tímami. Brankári dnes predviedli výborné výkony. Je to ťažká séria, ale je dôležité, že sme vyhrali. Detva má veľmi dobrý prechod cez stredné pásmo, takže sme sa na to sústredili. Uvidíme, čo prinesie zajtrajšok."

Viac o téme: HC 05 Banská Bystrica HC 07 Detva