VIDEO Čierny mrak nad Allianz Arenou: Grandiózna noc Liverpoolu, Bayern roní slzy!

Súboj Thiago vs. FirminoSúboj Thiago vs. Firmino Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov nezvládli domácu odvetu s Liverpoolom a po prehre 1:3 sa so súťažou lúčia. Skóre otvoril v 26. minúte Sadio Mané, ale o 13 minút si nešťastne zrazil do vlastnej brány loptu kamerunský stopér Matip a bolo 1:1. Po zmene strán sa Liverpool znovu ujal vedenia po hlavičke van Dijka z rohového kopu, účet uzavrel šesť minút pred koncom znova Mané. Liverpool tak doplnil tri anglické kluby - Manchester City, Manchester United a Tottenham Hotspur, v štvrťfinálových bojoch prestížnej futbalovej súťaže.

Konečný výsledok stredajšieho odvetného stretnutia osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2018/2019:

Bayern Mníchov (Nem.) - FC Liverpool (Angl.) 1:3 (1:1) - prvý zápas 0:0, do štvrťfinále postúpil Liverpool
Góly: 39. Matip (vlastný) - 26. a 84. Mané, 69. Van Dijk, rozhodoval: Daniele Orsato (Tal.)

Zostavy:
Bayern Mníchov: Neuer - Rafinha, Süle, Hummels, Alaba - Javi Martínez (72. Goretzka), Thiago Alcantara - Gnabry, James Rodríguez (79. Renato Sanches), Ribéry (61. Coman) - Lewandowski

FC Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Milner (87. Lallana), Henderson (13. Fabinho), Wijnaldum - Salah, Firmino (83. Origi), Mané

Viac o téme: Bayern Mníchov FC Liverpool