Wales sa na Slovákov bude pripravovať v kempe Manchestru: Toto je mojou hlavnou úlohou

Tréner Walesu Ryan Giggs
Tréner Walesu Ryan Giggs

CARDIFF - Waleská futbalová reprezentácia vstúpi do kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy 24. marca domácim stretnutím proti Slovensku. Bronzový tím z ostatných ME 2016 vo Francúzsku si štyri dni predtým vo Wrexhame v príprave zmeria sily z mužstvom Trinidadu a Tobaga.

Tréner "drakov" Ryan Giggs sa pred týmito duelmi odhodlal k zmene tréningového tábora. Pred duelom proti zástupcovi zóny CONCACAF sa Walesania nebudú pripravovať v domácich podmienkach, ale v tréningovom centre anglického Manchestru United v Carringtone, kde 45-ročný Giggs strávil celú profesionálnu hráčsku kariéru (1990-2014).

Ako referuje web sportowefakty.wp.pl, waleskí futbalisti budú bývať v neďalekom hoteli Football, ktorý vlastní práve Giggs spoločne s niekdajším spoluhráčom Garym Nevillom. Legendárny ľavý krídelník však na tom nevidí nič zlé. "Nemôžem uspokojiť všetkých. Chápem kritiku, ale mojou úlohou je pripraviť mužstvo tak, aby hralo čo najlepšie," uviedol Giggs.

"V tomto hoteli zostaneme do stredy 20. marca, následne poletíme do Cardiffu. Zhováral som sa s mojimi chlapcami, každý z nich chcel, aby sme trénovali v Carringtone. Ihriská vo Wrexhame ešte nie sú dokonale pripravené, neradi by sme ich zničili ešte viac," zdôvodnil Giggs svoje rozhodnutie využiť areál Manchestru United.


Tagy: Slovensko Ryan Giggs Wales

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Mike Egerton

DISKUSIA