Vyzývateľ z Michaloviec ich poriadne potrápil: Mali prečíslenia, nevedeli sme na to reagovať

Žilina vedie po dvoch zápasoch nad Michalovcami 2:0Žilina vedie po dvoch zápasoch nad Michalovcami 2:0 Zdroj: TASR - Erika Ďurčová

ŽILINA - V barážovej sérii hokejovej Tipsport ligy 2018/2019 zatiaľ hráči Žiliny napĺňajú papierové predpoklady a nad víťazmi St. Nicolaus I. ligy z Michaloviec vedú po dvoch domácich dueloch 2:0 na zápasy. "Vlci" pred vlastnými fanúšikmi ťažili najmä z toho, že majú viac skúseností ako ambiciózny prvoligista. V prvom súboji Žilina triumfovala 3:1, v druhom 4:1.

"Michalovce v druhom súboji podali kvalitný výkon. Mali výborný pohyb, dobre hrali v strednom pásme a dostávali sa do prečíslení. My sme nevedeli na to dostatočne dobre reagovať. Na ľade sme sa hľadali, pôsobili sme v niektorých fázach hry neisto na puku. Hostia sa ujali vedenia, čo nám spôsobilo problémy. Našťastie sa nám podarilo vyrovnať ešte v prvej tretine. V tretej časti hry sme silou vôle a kolektívneho výkonu ten zápas otočili v náš prospech,“ zhodnotil tréner MsHK DOXXbet Žilina Stanislav Škorvánek pre myzilina.sme.sk.

Skúsený center Žiliny Peter Húževka tiež priznal, že Michalovčania v stredajšom druhom zápase výborne korčuľovali a príkladne bojovali. "Také sú barážové zápasy. Je to podobné ako play-off. Michalovce hrali štýlom, ktorý je zameraný na dobré korčuľovanie. Vedeli sme, že to nebude jednoduché a o to viac nás teší, že vyhrávame 2:0 na zápasy. Druhý duel sme však museli otáčať. Asi sme si mysleli, že keď sme v utorok zvíťazili, tak v stredu to budeme mať jednoduchšie. Tieto zápasy sú ťažké a to isté nás čaká v Michalovciach. Bude to náročné, musíme sa na to dobre pripraviť a zregenerovať,“ poznamenal pre myzilina.sme.sk 42-ročný púchovský rodák, účastník MS 2008 v Kanade.

Žilina vedie po dvoch Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR - Erika Ďurčová

Michalovčania sú po dvoch prehrách pod Dubňom smutní, ale nevešajú hlavy. Vedia, že séria sa teraz sťahuje do srdca Zemplína, kde ju "líšky" môžu vyrovnať. "Prehrávame 0:2 na zápasy, ale musíme mať hlavy hore a nachystať sa na domáce stretnutia. Verím, že sa v nich strelecky prebudíme. Vieme, že keď chceme uspieť, musíme byť doma stopercentní a aspoň raz zvíťaziť aj vonku. Musíme sa vždy sústrediť na najbližší duel," myslí si kouč michalovskej Dukly Miroslav Chudý, ktorý pre novinyzemplina.sk pokračoval: "Nedávame góly a to je jeden z našich problémov, pretože s jedným gólom ťažko uspejeme. Verím, že sa to zlomí v pravý čas. Predovšetkým v druhom súboji sme mali dosť príležitostí, aby sme to naklonili na svoju stranu." Chudý však ďalej poznamenal, že jeho zverenci sú pripravení ďalej bojovať: "Nehovoríme, že určite postúpime, ale budeme o to bojovať. Nevzdávame sa, ešte nie je koniec. Musíme sa sústrediť na prvý domáci duel a keď ho zvládneme, tak príde na rad ďalší. Myslím si, že máme kvalitu na to, aby sme to zvládli."

Slová kouča HK Dukla Ingema Michalovce potvrdil aj obranca Tomáš Valečko. "Trápime sa v koncovke, ale rozhodujú aj také maličkosti, keď nedáme góly počas tlaku a potom inkasujeme po chybách. Myslím si, že sme Žiline minimálne vyrovnaný súper. V druhom zápase sme viedli a mali možno tri čisté šance, ale inkasovali sme. Pykáme za chyby, súper má skúsenejší tím," povedal pre novinyzemplina.sk. Pred víkendovými domácimi súbojmi však Valečko burcuje: "Musíme teraz oba domáce zápasy vyhrať. Dáme do toho všetko. Aj keď sme už unavení, tak musíme kráčať naproti úspechu."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Peter Húževka MsHK Žilina Miroslav Chudý Stanislav Škorvánek HK Dukla Ingema Michalovce Tomáš Valečko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Erika Ďurčová
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články