Posila bratislavského Interu hrávala s Pogbom či Lingardom: Dodnes som s nimi v kontakte

Charni EkangameneCharni Ekangamene Zdroj: fkinterbratislava.sk

BRATISLAVA - Počas zimnej prípravy mnoho druholigových klubov siahlo na nové posily a medzi nimi bol aj FK Inter Bratislava. Do jarných bojov vybehne v jeho drese aj trojica Charni Ekangamene (FC Eindhoven), Bruno Bilić (NK Hrvatski Dragovoljac) a Emil Haladej (Tatran Prešov). Prví dvaja sa klubu upísali do konca sezóny na prestup, Haladej je v tíme na hosťovaní.

Zo spomínanej trojice je určite najznámejšie meno Charniho Ekangameneho, ktorý do Interu prišiel z holandského tímu FC Eindhoven. S futbalom začínal tento futbalista v belgických Antverpách z kadiaľ sa presunul do akadémie slávneho Manchestru United. "V akadémii Manchestru som strávil pekné štyri roky. Nikdy nezabudnem na stretnutie s legendárnym Sirom Alexom Fergusonom. Šťastie som mal aj na špičkových hráčov. Cristiano Ronaldo, Nani, Anderson, Evra či Berbatov, tí všetci ma motivovali v tréningovom nasadení. Chcel som sa dostať do prvého tímu a hrať po ich boku," spomína si na obdobie v United Ekangamene.
 
"Mal som tú česť nastupovať v tíme s naozaj veľkými hviezdami. V prvom rade musím spomenúť Paula Pogbu. Dodnes sme ostali v kontakte. Hrával som aj s Jessem Lingardom, Adnanom Januzajom či Andreasom Pereirom. Počas leta si občas zavoláme a stretneme sa," vracia sa k bývalým spoluhráčom zimná posila Interu. Charni to napokon do prvého tímu Manchestru nedotiahol, v kariére pokračoval v rodnom Belgicku a neskôr v Holandsku. Práve z tamojšieho FC Eindhoven sa v januári presunul do Interu.
 
Charni Ekangamene v pozadí Galéria fotiek (2) Zdroj: manutd.com
 
Rodákovi z polmiliónových Antverp sa v ani nie 15-tisícovej Stupave páči. "Na Slovensku som prvýkrát, takže je to pre mňa úplne nová skúsenosť. Bývam v Stupave. Je to milé mestečko. Užívam si tunajší kľud. Pomaly si zvykám. Všade, kde som doteraz pôsobil, som sa bez problémov dohovoril. Tu je s tým trošku problém. Napríklad, keď idem do obchodu, nie každý hovorí po anglicky. Ale ľudia sú tu o to srdečnejší a sú veľmi priateľskí. Snažia sa mi pomôcť. A mne neostáva nič iné, iba sa pomaličky učiť po slovensky," povedal skromne Ekangamene v rozhovore pre oficiálnu stránku Interu Bratislava.
 
"Vždy som túžil po víťazstvách a mám pocit, že z tohto pohľadu som na správnom mieste. Toto mužstvo má potenciál pravidelne vyhrávať. Pri pohľade na tabuľku si myslím, že sa v nej môžeme posunúť výrazne vyššie. V minulosti som hrával predovšetkým na pozícii šestky, ale rovnako dobre sa cítim aj vyššie, ako osmička. Myslím si, že my vyhovuje herný štýl od šestnástky po šestnástku," dodala belgická posila bratislavského Interu.
Viac o téme: FK Inter Bratislava Charni Ekangamene
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: fkinterbratislava.sk
  • Zdroj: Športky.sk; fkinterbratislava.sk

Súvisiace články