VIDEO Zvolen nevyužil postupový mečbal: Budapešť si vynútila piaty zápas

Na snímke zľava Chris Bodó (MAC), brankár Mackenzie Skapski a Petr Ulrych (obaja Zvolen)Na snímke zľava Chris Bodó (MAC), brankár Mackenzie Skapski a Petr Ulrych (obaja Zvolen) Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BUDAPEŠŤ - Hokejisti MAC Budapešť zvíťazili nad hráčmi HKM Zvolen 2:0 vo štvrtom zápase štvrťfinálovej série Kaufland play-off Tipsport ligy 2018/19 a odvrátili prvý postupový mečbal svojho súpera. Maďarský tím počas celého stretnutia odolával streleckej prevahe slovenského klubu, ale mohol sa spoľahnúť na výborne chytajúceho brankára Miklósa Rajnu, ktorý si pripísal až 49 úspešných zákrokov.

Domáci hokejisti boli navyše efektívnejší v ofenzíve. V závere druhej tretiny využil presilovku kanadský legionár Chris Langkow a v 50. minúte sa k nemu pridal krajan s maďarskými koreňmi Brance Orbán. Zvolenčania sa v koncovke zápasu snažili upraviť nepriaznivé skóre, ale nepodarilo sa im to. Zverenci trénera Andreja Podkonického sú však blízko postupu do semifinále play-off, miestenku medzi štvoricou najlepších môžu získať už v nedeľu na domácom ľade.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - štvrťfinále play-off - štvrtý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - štvrtok:

MAC Budapešť (Maď.) - HKM Zvolen 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) - stav série 1:3
Góly: 40. Langkow (Negrin), 50. Orbán (Bodó, Langkow)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Valach - Jobbágy, Smrek

Zostavy:
Budapešť: Rajna - Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla, Pápa - Bodó, Langkow, Orbán - Dansereau, J. Brown, T. Klempa - Terbócs, Kreisz, K. Nagy - Szigeti, Majoross, Odnoga
Zvolen: Skapski - Fraser, Pöyhönen, Vandane, Hraško, Ulrych, Drgoň, Zeleňák - Handlovský, Kytnár, Vandas - Obdržálek, Michal Chovan, Šišovský - Kelemen, Mitchell, Zuzin - D. Růžička, S. Petráš, Michal Roman

Viac o téme: HKM Zvolen MAC Budapešť