VIDEO Majster už len krok od semifinále: Banskobystričania zvládli aj druhý zápas v Detve

Na snímke zľava Branislav Kubka (Banská Bystrica) a Michal Murček (Detva)Na snímke zľava Branislav Kubka (Banská Bystrica) a Michal Murček (Detva) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

DETVA - Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica zdolali hráčov HC 07 Detva 3:0 vo štvrtkovom štvrtom zápase štvrťfinálovej série Kaufland play-off Tipsport ligy 2018/19. "Barani" po stredajšom tesnom víťazstve 1:0 po predĺžení tentoraz nemali so súperom spod Poľany až toľko práce.

Od začiatku stretnutia herne dominovali a nebezpečnými strelami zamestnávali pozorného Romana Petríka. Detviansky gólman prvýkrát inkasoval v 11. minúte, keď ho prekonal Guillaume Asselin. Krátko po prestávke pridali hostia druhý presný zásah, obliehanie domácej bránky ukončil gólovou strelou v presilovke najproduktívnejší hráč súťaže Éric Faille. V závere druhej tretiny hokejisti Detvy opäť doplatili na slabšiu disciplínu a v ďalšej početnej výhode ich potrestal Tomáš Zigo. Posledné dejstvo neprinieslo zmenu skóre, Banskobystričania preto vedú v sérii už 3:1 na zápasy a posledný krok k postupu do semifinále môžu urobiť v nedeľňajšom piatom dueli pred vlastnými fanúšikmi.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - štvrťfinále play-off - štvrtý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - štvrtok:

HC 07 Detva - HC '05 iClinic Banská Bystrica 0:3 (0:1, 0:2, 0:0) - stav série 1:3
Góly: 11. Asselin (É. Faille, Zigo), 23. É. Faille, 39. Zigo (Asselin)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Kuklev (Detva) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik - Gajan, Tvrdoň, 926 divákov

Zostavy:
Detva: R. Petrík - Betker, Martin Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec - R. Puliš, Murček, Ščurko - Hodgson, V. Fekiač, R. Gašpar - Tibenský, McLean, Z. Král - T. Török, M. Surový, Martin Ďaloga
Banská Bystrica: Williams - K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Mihálik, Nemčík, Biro - Asselin, É. Faille, Zigo - Šoltés, T. Surový, M. Lunter - Bartánus, A. Šťastný, Koper - Matoušek, Češík, Gabor - Kabáč

Viac o téme: HC 07 Detva HC '05 iClinic Banská Bystrica