VIDEO Východniarske derby jednoznačnou záležitosťou: Košice znova pokorené, Poprad s mečbalom!

Na snímke zľava Roman Deriuk (Košice), Matúš Paločko (Poprad) a Jakub Suja (Košice)Na snímke zľava Roman Deriuk (Košice), Matúš Paločko (Poprad) a Jakub Suja (Košice) Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

POPRAD - Hokejistov HK Poprad delí už iba jedno víťazstvo od postupu do semifinále play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy. V piatkovom treťom stretnutí štvrťfinále zdolali pred vypredaným domácim štadiónom hráčov HC Košice 4:2 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú mierne prekvapivo už 3:0. Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre v 36. min obranca "kamzíkov" Ján Ťavoda.

V úvode tretej dvadsaťminútovky vyrovnal Eliezer Ščerbatov, ale nerozhodný stav vydržal iba približne dve minúty. Poprad poslal opäť do vedenia ďalší obranca Keni Karalahti. Náskok Podtatrancov vo východoslovenskom derby zveľadil v 57. min Jindřich Abdul.

Jeho zásah sa napokon ukázal ako víťazný, keďže 74 sekúnd pred koncom tretej tretiny ešte znížil Tomáš Hričina. Triumf HK Poprad potvrdil zásahom do prázdnej bránky päť sekúnd pred záverečnou sirénou Patrik Svitana. Zverenci Romana Stantiena môžu postup do semifinále stanoviť už v sobotu od 18.00 h pred vlastnými priaznivcami.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - štvrťfinále play-off - tretí zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - piatok:

HK Poprad - HC Košice 4:2 (0:0, 1:0, 3:2) - stav série: 3:0
Góly: 36. Ťavoda (Zagrapan), 48. Karalahti (S. Takáč, Zagrapan), 57. Abdul (Belluš), 60. P. Svitana (D. Bondra) - 46. Ščerbatov (Dudáš), 59. Hričina (Ignatuškin, Šedivý)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, D. Konc st. - Výleta, Kacej, 4323 divákov

Zostavy:
Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Miner, Petran, K. Karalahti, Salija, Erving, Ťavoda - P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra - Buzzeo, Zagrapan, S. Takáč - Matúš Paločko, Heizer, K. Miller - Belluš, L. Paukovček, Abdul

Košice: J. Laco - Koch, T. Slovák, Šedivý, Derľuk, Dudáš, Čížek, Pulli - L. Nagy, Brophey, J. Sýkora - Š. Petráš, Suja, Spilar - Marcel Haščák, Ignatuškin, Ščerbatov - T. Klíma, Galamboš, Jokeľ - Hričina

Roman Stantien, tréner HK Poprad: "Bol to veľmi náročný zápas, bolo to vyrovnané do konca. V tej powerplay je to aj o šťastí. Chlapci ukázali srdiečko a bojovnosť. Mali sme viac šancí, mohli sme skôr rozhodnúť. Chlapci ukázali svoju morálku a bojovnosť. Keby mi niekto povedal, že budeme viesť 3:0 proti Košiciam, by som sa na daného človeka díval prekvapene."

Roman Šimíček, asistent trénera HC Košice: "Zápas bol vyrovnaný, bol to kvalitný hokej z oboch strán. My sme v ťažkej situácii a neskladáme zbrane. Stále veríme v obrat, máme nádej a zajtra urobíme všetko preto, aby sme sériu vrátili do Košíc. Nie sme odovzdaný tím. Verím, že táto prehra chlapcov namotivovala."

Viac o téme: HC Košice HK Poprad