VIDEO Vypätá séria medzi Trenčínom a Nitrou: Horúci ľad, skvelý zápas gradoval v poslednej časti!

Radosť VojakovRadosť Vojakov Zdroj: Facebook/HK Dukla Trenčín

TRENČÍN - Hokejisti Trenčína zvíťazili 4:2 nad Nitrou v piatkovom treťom zápase Kaufland play-off Tipsport extraligy. Po vypätom predošlom meraní síl dali rozhodcovia jasne najavo, že sa s hráčmi nebudú "maznať" a už v 1. minúte poslali na trestnú lavicu dvoch Nitranov.

Presilovku o dvoch hráčov Trenčín nevyužil, no v početnej výhode napokon otvoril skóre v 11. min Daniel Krejčí. V druhej tretine už dominovali domáci, Marek Hecl skóroval ihneď po úspešnom buly a Radek Dlouhý sa presadil po presnej prihrávke pred bránku od Ondreja Mikulu. Nitra nastúpila do tretej časti hry s odhodlaním ešte niečo zmeniť a z tlaku vyťažila gól Samuela Bučeka.

Michal Valent Galéria fotiek (16) Zdroj: Facebook/HK Dukla Trenčín

Lenže v 46. min sa pri vlastnej bránke neskoordinovali brankár Miroslav Hanuljak s obrancom Miroslavom Pupákom a Peter Ölvecký opäť poslal Duklu do trojgólového vedenia. Ani to hostí nezlomilo, no Graeme McCormick v závere už iba znížil v presilovke šiestich proti trom a ukončil osemgólovú štvrťfinálovú prestrelku.

Radek Dlouhý sa raduje Galéria fotiek (16) Zdroj: Facebook/HK Dukla Trenčín

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - štvrťfinále play-off - tretí zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - piatok:

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 5:3 (1:0, 2:0, 2:3) - stav série: 2:1
Góly: 11. D. Krejčí (Sojčík), 23. M. Hecl, 35. R. Dlouhý (O. Mikula), 46. Ölvecký (Sojčík), 58. D. Krejčí - 42. S. Buček (Miroslav Pupák, B. Rapáč), 50. Pätoprstý (M. Slovák, Miroslav Pupák), 58. McCormack (Lantoši)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Müllner, Štefik - Šefčík, Gegáň, 6150 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent - D. Krejčí, Rýgl, Frühauf, Cebák, Gula, T. Bokroš, L. Bohunický - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - M. Hecl, Radjenovic, Bartovič - O. Mikula, J. Švec, T. Varga - D. Hudec, R. Dlouhý, Michal Hlinka - J. Pardavý ml.

Nitra: Hanuljak - McCormack, Mezei, Korím, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, A. Sloboda - Lantoši, M. Slovák, Blackwater - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Čaládi, Šiška, Hrušík - Pätoprstý

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Videli sme kvalitný zápas. Oba tímy sú hokejové. Rozdiel troch gólov po dvoch tretinách rozhodol. V poslednej časti hry nám zodpovednosť zväzovala ruky. Víťazstvo si vážime. Získaný bod je dôležitý, ale zajtra je nový deň a nový zápas."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Dukla bola štyridsať minút lepšia. Začali sme hrať až v poslednej tretine, čo bolo málo. Od výkonu v tretej tretine by sme sa mohli odpichnúť. Hráči v závere ukázali, čo by náš výkon mal obsahovať."

Viac o téme: HK Nitra HK Dukla Trenčín