VIDEO Slovan vstúpil do nadstavby presvedčivo: Hladký triumf Žiliny a výhra Trnavy s Trenčínom

Dejan Dražič zo Slovana (vľavo) a Tomáš Hučko (Sereď)Dejan Dražič zo Slovana (vľavo) a Tomáš Hučko (Sereď) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

NITRA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili na trávniku v Nitre nad hráčmi "domáceho" ŠKF iClinic Sereď presvedčivo 4:1 v sobotňajšom zápase úvodného kola nadstavbovej časti skupiny o titul vo Fortuna lige 2018/2019. "Belasí" majú stopercentnú bilanciu na ihriskách súperov v tejto sezóne, pre Slovan to bol už dvanásty triumf "vonku", ktorým si upevnili líderské postavenie v tabuľke najvyššej súťaže.

Favorizovaní hostia viedli už od 2. min, keď brankár Pavol Penksa vyrazil loptu iba priamo pred Dávida Strelca a ten nezaváhal. Gólom do šatne zvýšil na 2:0 Marin Ljubičič po centri Dejana Dražiča. Po zmene strán vykresal nádej pre nováčika Miloš Lačný, no onedlho si Bankole Adekuoroye strelil vlastný gól. V závere ešte pridal poistku najlepší kanonier Fortuna ligy Andraž Šporar, ktorý si pripísal 20. presný zásah.

ŠKF iClinic Sereď - ŠK Slovan Bratislava 1:4 (0:2) - hralo sa v Nitre
Góly: 59. Lačný - 2. D. Strelec, 42. Ljubičič, 70. Adekuoroye (vlastný), 80. Šporar, ŽK: 40. Menich, 73. Morong, 76. Ľ. Michalík - 45. Suchockij, 89. Ibrahim Rabiu, rozhodovali: Prešinský - Žákech, Poláček, 795 divákov

Sereď: P. Penksa - Sus, Menich, Ľ. Michalík, T. Hučko - Adekuoroye, Baéz (86. Lukáčik) - Iván, Morong (75. D. Špehar), M. Kuzma (61. Pankaričan) - Lačný

Slovan: Greif - Medveděv, Bajrič, Božikov, Suchockij - Ljubičič (65. Ibrahim Rabiu), De Kamps - D. Strelec (76. Ratao) - Dražič, Šporar, Moha (86. Cmiljanič)

Karel Stromšík (tréner Serede): "Gratulujem Martinovi Ševelovi k víťazstvu a titulu, ktorý Slovan zaslúžene už prakticky získal. Slovan bol lepší, ukázal veľmi rýchly prechod do útoku a výbornú ofenzívu. Majú v kádri Šporara, to je hráč, ktorý dokáže otočiť celý zápas a dáva góly, čo je obrovská devíza. My sme boli pomalší, nemali sme taký výber miesta, Slovan nás zatlačil a vysoko nás napádal. V druhom polčase sme si utvorili jednu-dve šance, jednu chytil perfektne Greif za stavu 0:2 z nášho pohľadu. Výsledok mohol byť iný, keďže Slovan mal v závere niekoľko stopercentných príležitostí, pri ktorých nás Penksa perfektne podržal."

Martin Ševela (tréner Slovana): "V prvom rade chcem pogratulovať Seredi, že sa dostala do prvej šestky. Za prácu, ktorú klub odvádza, si zaslúži účasť v majstrovskej skupine. Čo sa týka zápasu, tak od úvodu sme dominovali, mali sme dobrý pohyb a výbornú ponukovú činnosť, čo sme podporili aj gólmi. Už v prvom polčase sme mali šance na to, aby sme ešte navýšili náš náskok. Súper sa chytil po štandardnej situácii, ktorú sme neustrážili, na čo sme reagovali ďalšími vyloženými príležitosťami, ktoré sme mali premeniť. Zápas upokojil až vlastný gól súpera. Záver sme si už doslova užívali. Dávid Strelec nastúpil na pozícii ofenzívneho stredového hráča, kde mal dopĺňať Andraža Šporara. Hneď z prvého dotyku s loptou skóroval, opäť ukázal výborný výber miesta v šestnástke a svoj magnet na loptu."

Pod Dubňom vysoký triumf Žiliny

Futbalisti Žiliny vstúpili úspešne do nadstavbovej časti Fortuna ligy, Michalovce zdolali vysoko 4:0 v sobotňajšom zápase 1. kola skupiny o titul. V prvom polčase sa presadil Martin Králik po rohovom kope a "žlto-zelení" zlomili Zemplínčanov po zmene strán. V priebehu ôsmich minút Žilinčania skórovali trikrát, postupne sa presadili Filip Balaj, Jaroslav Mihalík a Miroslav Káčer z pokutového kopu. Michalovce nebodovali naplno prvýkrát po ôsmich dueloch. Naposledy ťahali za kratší koniec 3. novembra 2018 proti Slovanu Bratislava.

MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 4:0 (1:0)
Góly: 14. Králik, 65. Balaj, 70. J. Mihalík, 73. Káčer (z pok. kopu), ŽK: 47. Balaj - 33. Grič, 60. Beskorovajnyj, 72. Špiriak, rozhodovali: A. Somoláni - Ádám, Roszbeck, 1694 divákov

Žilina: D. Holec - Majdan, Kaša, Minárik, B. Sluka - Králik, Káčer, Díaz - Tomič (66. Bernát), Balaj (75. Boženík), J. Mihalík (76. Škvarka)

Michalovce: Kira - I. Žofčák, Beskorovajnyj, Špiriak, M. Vojtko - Grič - Ch. Diarra, Kunturiotis, S. Danko, P. Kolesár (71. Trusa) - Tounkara (55. Sulley)

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: "Mali sme dobrý vstup do zápasu, dali sme gól a mali sme ďalšie šance. V druhom polčase súper v úvode prevzal iniciatívu, ale prišiel druhý, zlomový gól, zápas sa preklopil na našu stranu a záver sme si už postrážili. Bol to na jar asi náš najlepší výkon. Mali sme veľa šancí, dali sme štyri góly a chlapcom môžem iba pochváliť za prístup a výkon. Ideme ďalej, máme teraz reprezentačnú prestávku, počas ktorej sa nachystáme na ďalšie náročné jarné zápasy."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "V prvom polčase sa hral futbal hore – dolu, súper si vypracovali viac čistých šancí, ale aj my sme mali nejaké. Súper šiel zaslúžene do vedenia. Chceli sme prvých pätnásť minút s výsledkom niečo urobiť, mali sme nejaké možnosti a strely, ale prišiel rozhodujúci druhý gól Žiliny a zápas sa zlomil v jej prospech. Domáci si už zápas postrážili. Výsledok je možno krutý, ale súper vyhral zaslúžene. Jediné, čo zápasu chýbalo, bolo o desaťtisíc ľudí viac, pretože to bol otvorený futbal s množstvom šancí a diváci by oba tímy ešte vyburcovali k lepšej hre a výkonom. Gratulujem súperovi k výhre, ešte sa s ním stretneme na jar párkrát a verím, že nejaké body mu zoberieme."

Podbrezová si podelila body s Nitrou

Hráči Podbrezovej si vybojovali dôležitý bod v súboji o záchranu po remíze s Nitrou 1:1 v sobotňajšom zápase 1. kola nadstavbovej časti skupiny o udržanie vo futbalovej Fortuna lige 2018/2019. Domáci viedli gólom do šatne, z priameho kopu skóroval "navrátilec" na slovenské trávniky Filip Hlohovský. Z pokutového kopu vyrovnal pätnásť minút pred koncom útočník Nitry Tomáš Vestenický.

FK Železiarne Podbrezová - FC Nitra 1:1 (1:0)
Góly: 43. Hlohovský - 75. T. Vestenický (z pok. kopu), ŽK: 15. A. Mojžiš - 28. Charizopulos, 42. Niba, 55. Šimončič, 81. T. Kóňa, 83. Šurnovský, 90.+ Pindroch. rozhodovali: Glova - F. Ferenc, Peter Kováč, 668 divákov

Podbrezová: M. Vantruba - Obročník, Kiwior, M. Oravec, A. Mojžiš - Viazanko, Paraj - Pavúk (66. Olatunji), Špyrka, Štefánik (83. D. Leško) - Hlohovský

Nitra: Pindroch - Charizopulos, Pavol Farkaš, Niba, Ján Chovanec - T. Kóňa, Šimončič - Gatarič (88. Fabiš), Bílovský (73. Šurnovský), Štefanec (46. Sokovič) - T. Vestenický

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: "Mrzí ma, že sme nevyhrali, za stavu 1:0 sme mohli pridať ďalší gól. Sériu zápasov doma, čo sme nevyhrali, sme natiahli, trápime sa v koncovke, musíme na nej neustále pracovať."

Michal Kuruc, asistent trénera Nitry: "My sme mali náročný týždeň, nevyšiel nám pohárový zápas a chceli sme v tomto naštartovať trochu psychiku a dostať sa z pohárového sklamania. Snažili sme sa hrať poctivú defenzívu, hráči to odbojovali a robili sme všetko preto, aby sme sa naštartovali do ďalších zápasov. Som šťastný za bod, aj keď sme mohli napokon pri troche šťastia vyhrať. Na lavičke som zápas prežíval, bojujem za klub, v ktorom som už deväť rokov."

Sloboda rozhodol o triumfe Trnavy nad Trenčínom

Futbalisti Spartaka Trnava triumfovali na myjavskom štadióne nad hráčmi AS Trenčín tesne 1:0 v sobotňajšom stretnutí 1. kola nadstavbovej časti v skupine o udržanie sa v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige 2018/2019. Prvú strelu na bránku Trenčína pretavil v jediný gól zápasu pred 611 divákmi v závere prvého polčasu technickou strelou z hranice šestnástky trnavský stredopoliar Anton Sloboda. Úradujúci slovenský šampión je s 28 bodmi na čele tabuľky "dolnej" šestky Fortuna ligy, Trenčínu patrí tretia priečka.

AS Trenčín - FC Spartak Trnava 0:1 (0:1) - hralo sa na Myjave
Gól: 41. A. Sloboda, ŽK: 15. A. Slávik, 40. Paur, 83. Umeh - 27. Š. Pekár, 47. Abena, rozhodovali: Ziemba - B. Hancko, Tomčík, 611 divákov

Trenčín: D. Chudý - Yem, Laczkó, Mašovič, A. Slávik - Lamine - Paur (70. Van Arnhem), Čatakovič - Kvocera (47. Roguljič), Umeh, Corryn (81. M. Šulek)

Trnava: Bolek - M. Turňa, Abena, Janečka, Čonka - Miesenböck, Š. Pekár, A. Sloboda, Markoski (86. Dudl) - Yilmaz, R. Tavares (70. A. Lovás)

Senica po nešťastnej prehre klesla na úplné dno

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble triumfovali nad hráčmi FK Senica tesne 3:2 v sobotňajšom stretnutí 1. kola nadstavbovej časti v skupine o udržanie sa v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige 2018/2019. Zápas dvoch najslabších tímov aktuálnej sezóny bol mimoriadne vyrovnaný, v 25. min otvoril skóre chorvátsky útočník Senice Filip Dangubič, ale ešte v prvom polčase domáci otočili stav vo svoj prospech zásahmi Antonia Asanoviča a Noého Kwina. V 74. min opäť vyrovnal stopér Senice Carlos Da Graca Kay. Mimoriadne dôležité tri body pre Zlaté Moravce vydoloval zásahom v nadstavenom čase druhého polčasu striedajúci Vladimír Tkáč. FC ViOn sa triumfom dostal na predposledné 11. miesto tabuľky so sedemnástimi bodmi práve pred Senicu, ktorá je s 15 bodmi aktuálne najhorúcejším kandidátom na priamy zostup do II. ligy.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FK Senica 3:2 (2:1)
Góly: 30. Asanovič, 36. Kwin, 90.+ V. Tkáč - 25. Dangubič, 74. C. Da Graca Kay, ŽK: 27. Richtárech, 67. B. Ľupták - 35. R. Dias, 61. Klapan, 62. Otrísal, rozhodovali: I. Kružliak - Benko, Štrbo, 924 divákov

Zlaté Moravce: A. Chovan - Čögley, Kwin, Asanovič, Chren - Válovčan, B. Ľupták, Richtárech (64. Duga), J. Švec (75. Kelez) - Chomutov (35. V. Tkáč) - Dočekal

Senica: Taborda - Otrísal, R. Dias, C. Da Graca Kay, Krč - Klapan (66. Petshi), El Moudane, Tešija - Dangubič (57. Deretti), E. Ramírez, Castaňeda (75. Azankpo)

Karol Praženica, tréner Zlatých Moraviec: "Vstup do stretnutia nebol z našej strany dobrý, bolo cítiť rešpekt zo súpera, ktorý v pohári dal päť gólov Nitre. Mali sme problémy so zostavou, lebo nám chýbali vykartovaní Ďubek a Brašeň. Po nešťastnom góle na 2:2 sme išli za víťazstvom až do konca, čo sa nám aj oplatilo v nadstavenom čase. Dnes sme hrali proti veľmi dobrému súperovi a sme veľmi radi za toto víťazstvo."

Ricardo Chéu, tréner Senice: "Prvú polhodinu sme kontrolovali vývoj stretnutia a dostali sme sa aj do vedenia. Potom sme však dostali dva góly. Druhý polčas sme začali opäť dobre a podarilo sa nám vyrovnať. V závere sme urobili chybu, po ktorej sme dostali tretí gól. Myslím si, že dnes sme si zaslúžili aspoň remízu. Gratulujem domácim k víťazstvu."

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava ŠKF iClinic Sereď