VIDEO Zidane oslávil návrat na lavičku Realu triumfom, Lobotka prehre Celty nezabránil

Zinedine Zidane opäť na lavičke RealuZinedine Zidane opäť na lavičke Realu Zdroj: SITA/AP - Paul White

MADRID - Francúzskemu futbalovému trénerovi Zinedineovi Zidaneovi vyšiel návrat na lavičku Realu Madrid. V sobotňajšom stretnutí najvyššej španielskej súťaže jeho zverenci doma zdolali Celtu Vigo 2:0.

O troch bodoch rozhodli až v druhom polčase, najprv otvoril skóre Isco, gólovú poistku pridal Gareth Bale. V drese hostí odohral celý zápas slovenský reprezentant Stanislav Lobotka. Celta Vigo nezvíťazila šiestykrát za sebou a v ligovej tabuľke je na zostupovej 18. priečke.

Marco Asensio Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP - Paul White

Atlético Madrid prehralo na pôde Bilbaa 0:2. Domáci rozhodli v závere zápasu, najprv v 73. minúte skóroval Iňaki Williams, poistku pridal o dvanásť minút neskôr Kenan Kodro. Atlético prehralo po štyroch víťazstvách, v tabuľke je druhé o sedem bodov za FC Barcelona. Katalánci majú navyše zápas k dobru.

Real Madrid - Celta Vigo 2:0 (0:0)
Góly: 62. Isco, 77. Bale
/S. Lobotka za hostí odohral celý zápas/

Athletic Bilbao - Atlético Madrid 2:0 (0:0)
Góly: 73. Williams, 85. Kodro

Huesca - Alavés 1:3 (1:1)
Góly: 14. Ávila (z pok. kopu) - 11. a 86. Calleri (prvý z pok. kopu), 80. Guidetti

Leganés - Girona 0:2 (0:2)
Góly: 13. a 22. Portu

Viac o téme: Celta Vigo Stanislav Lobotka Zinedine Zidane Real Madrid CF