Sagan po veľmi tvrdej etape na Tirreno-Adriatico: Nebol to deň pre mňa, zotavujem sa len pomaly

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Luca Bettini

FOSSOMBRONE - Kazašský cyklista Alexej Lucenko sa stal víťazom sobotňajšej 4. etapy pretekov Tirreno-Adriatico. Pretekár tímu Astana zvládol 223-kilometrovú kopcovitú trať z Foligna do Fossombronea za 5:16:29 hodiny. Na druhom a treťom mieste sa s rovnakými časmi umiestnili Primož Roglič respektíve líder celkového poradia Adam Yates.

Slovenský jazdec Peter Sagan nevydržal vysoké tempo a z balíka vypadol pred stúpaním Monteguiduccio približne 40 km pred cieľom. Na tomto kopci sa dostal do čela Lucenko a napriek dvom pádom v záverečnom klesaní dokázal zvíťaziť.

"Štvrtá etapa na Tirreno-Adriatico bola veľmi tvrdá, celý deň hore a dole s niekoľkými strmými stúpaniami. Určite to nebol deň pre mňa. Ako som povedal v predchádzajúcich dňoch, tak stále tvrdo pracujem na tom, aby som sa dostal späť do plnej formy, ale po chorobe sa zotavujem len pomaly," napísal na facebook. Sagan obsadil 86. miesto s mankom vyše 20 minút na víťaza.

Na pretekoch v sobotu skončil úradujúci víťaz Tour de France Geraint Thomas. Vo štvrtej etape odstúpil po 133 kilometroch pre pretrvávajúce žalúdočné problémy. Informoval o tom jeho tím Sky prostredníctvom twitteru.

V celkovom hodnotení je na čele Yates so sedemsekundovým náskokom pred Rogličom, tretí je Tom Dumoulin. V nedeľu je na programe 5. etapa z Colli al Metauro do Recanati (178 km).

Viac o téme: Peter Sagan Tirreno-Adriatico Alexej Lucenko