VIDEO Slováci sa predviedli v zámorí: Černák skóroval pri víťazstve Tampy, Halák takmer nepriestrelný

Nicklas Backstrom a Tyler Johnson v súboji o pukNicklas Backstrom a Tyler Johnson v súboji o puk Zdroj: SITA/AP Photo/Jason Behnken

DETROIT - Osem slovenských hokejistov sa predstavilo v sobotu v NHL a piati sa tešili z víťazstiev svojich tímov. Obranca Erik Černák gólom prispel k triumfu Tampy Bay nad Washingtonom 6:3. Bol to štvrtý presný zásah v sezóne v podaní 21-ročného košického rodáka, ktorý v 48 zápasoch nazbieral 14 kanadských bodov (4+10). Černák mal proti Washingtonu aj 5 "hitov" a 2 plusové body, svoj sobotňajší výkon v závere "okorenil" 10-minútovým trestom po vzájomnej potýčke s hráčom súpera Tomom Wilsonom.

Hokejisti Tampy Bay dosiahli aj vďaka hetriku Alexa Killorna 55. víťazstvo v tejto sezóne NHL, čo je prekonaný klubový rekord 54 triumfov z uplynulého ročníka Rovnako "blesky" už majú na konte 114 bodov, čo je o bod viac ako vlani, hoci aktuálne ich čaká ešte 10 zápasov do konca základnej časti.

Brankár Jaroslav Halák a obranca Zdeno Chára sa podieľali na víťazstve Bostonu nad Columbusom 2:1 po predĺžení. Halák si pripísal 24 zákrokov s úspešnosťou zásahov 96%. Bolo to 19. víťazstvo pre 33-ročného gólmana z 33 stretnutí, ktoré začal v bránke Bruins v tomto súťažnom ročníku. Kapitán Bostonu Chára odohral takmer 22 minút a pripísal si 3 strely aj 3 bodyčeky.

Obranca Andrej Sekera figuroval v zostave Edmontonu vo víťaznom súboji na ľade Arizony 3:2 po predĺžení. V zostave domáceho tímu nechýbal útočník Richard Pánik, ani jeden Slovák nebodoval. Minisúboj slovenských hráčov priniesol aj duel Ottawy a Toronta (6:2), v ktorom sa na konci tešil Christián Jaroš. Do zostavy Senators sa 22-ročný obranca vrátil po šiestich zápasoch a pripísal si počas 16:09 min 3 strely, 2 "hity" a 3 zablokované strely. Obranca Martin Marinčin v drese Toronta odohral 15:51 min s jednou strelou na bránku a tiež mínusovým bodom na konci.

Útočník Tomáš Tatar aj všetci jeho spoluhráči vyšli naprázdno v domácom súboji so Chicagom (0:2). Tatar strávil na ľade 18:46 min, trikrát vystrelil a jednu strelu zablokoval. Brankár Corey Crawford mal 48 zákrokov pri 25. shutoute kariéry a Blackhawks naďalej mocne finišujú v boji o play-off. Dosiahli už piate víťazstvo v sérii a sú 5 bodov za Arizonou, ktorej patrí druhá priečka s voľnou kartou do play-off v Západnej konferencii.

Sumáre NHL - sobota:

Detroit - New York Islanders 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 3. Athanasiou (DeKeyser), 30. Athanasiou (DeKeyser, Tyler Bertuzzi) - 11. A. Lee (B. Nelson, D. Toews)

Pittsburgh - St. Louis 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Góly: 30. D. Simon - 5. Sundqvist (Schwartz, Parayko), 14. Dunn (R. O'Reilly, Perron), 22. Maroon (R. Thomas, Bozak), 23. Bouwmeester (Maroon, Sanford), 54. Dunn (Parayko, R. Thomas)

Los Angeles - Florida 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
Góly: 8. D. Brown (Doughty, Kopitar), 42. Leipsic (J. Carter, Roy), 50. Kopitar (D. Brown, A. Martinez) - 5. Hoffman (Yandle, Borgström), 25. Dadonov (Barkov, Matheson), 54. Dadonov (Huberdeau, Barkov), 59. Huberdeau (Barkov, Dadonov)

Boston - Columbus 2:1 po predĺž. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 6. Bergeron (Marchand, Krejčí), 64. Marchand (Bergeron) - 17. Duchene (Nutivaara, Savard)
Zdeno Chára odohral 21:59 min, 3 strely, 3 "hity", Jaroslav Halák (obaja Boston) odchytal 63:30 min, mal 24 zákrokov z 25 striel, úspešnosť 96%

Carolina - Buffalo 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Góly: 14. Wallmark (Martinook, Pesce), 22. Svečnikov (Teräväinen, Aho), 38. Williams (Faulk, Niederreiter), 56. J. Staal (Ferland, Hamilton) - 3. Skinner (Hunwick, Reinhart), 59. Girgensons (Montour, J. Larsson)

Montreal - Chicago 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 24. Murphy (Strome, DeBrincat), 45. Perlini (DeBrincat, Koekkoek)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 18:46 min, 3 strely, 1 zablokovaná strela

Ottawa - Toronto 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Góly: 7. Ceci (Wolanin, Veronneau), 27. Gibbons (DeMelo, Bödker), 34. Pääjärvi (Balcers, Tierney), 39. Pääjärvi (Z. Smith, Borowiecki), 49. Duclair (Harpur, Z. Smith), 55. Lindberg (Ceci, Z. Smith) - 33. Rielly (Tavares), 46. Tavares (Matthews, W. Nylander)
Christián Jaroš (Ottawa) odohral 16:09 min, 3 strely, 2 "hity", 3 zablokované strely - Martin Marinčin (Toronto) odohral 15:51 min, 1 strela, 1 mínusový bod

Tampa Bay - Washington 6:3 (3:1, 0:1, 3:1)
Góly: 9. T. Johnson (Point, Kučerov), 11. Killorn, 16. Killorn (Cirelli, Joseph), 43. ČERNÁK (McDonagh, Palát), 60. Killorn (Kučerov), 60. Gourde (Erne, Hedman) - 13. Carlson (Kuznecov), 28. Ovečkin (Oshie, Carlson), 53. Ovečkin (Orlov, Connolly)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 22:37 min, 1 gól,, 2 strely, 5 "hitov", 10 trestných minút, 2 plusové body

Winnipeg - Calgary 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 20. Scheifele (Chiarot, Wheeler), 31. Perreault (Roslovic, Myers) - 28. Jankowski (E. Lindholm, Giordano)

Minnesota - New York Rangers 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Góly: 5. Donato (Aaberg), 17. Donato (Kunin, Zucker), 25. E. Staal, 47, Spurgeon (Fiala, Parise), 58. J.T. Brown (M. Foligno, Fehr) - 6. Zibanejad (Shattenkirk), 49. Bučnevič (DeAngelo, Skjei)

Arizona - Edmonton 2:3 po predĺž. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 19. Galchenyuk (Ekman-Larsson, Chychrun), 26. Galchenyuk (Cousins, Garland) - 4. McDavid (Chiasson, Russell), 45. Benning (McDavid, Draisaitl), 61. McDavid (Klefbom)
Richard Pánik (Arizona) odohral 14:21 min, 1 gól, 2 "hity", 1 zablokovaná strela, 2 trestné minúty a 1 mínusový bod - Andrej Sekera (Edmonton) odohral 12:21 min, 2 strely, 3 "hity"

San Jose - Nashville 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Góly: 25. Meier (Pavelski, Ryan), 38. Thornton (Burns, Vlasic) - 2. Sissons (Smith, Järnkrok), 25. Arvidsson (F. Forsberg), 48. F. Forsberg (Irwin, Johansen), 59. Arvidsson (Bonino)

Viac o téme: Andrej Sekera Jaroslav Halák Zdeno Chára Tomáš Tatar Christián Jaroš