VIDEO United sa rozlúčili s FA Cupom: Urobili sme krok dozadu, konštatoval Solskjaer

Ole Gunnar Solskjaer Ole Gunnar Solskjaer Zdroj: SITA/AP Photo/Tim Ireland

WOLVERHAMPTON - Futbalisti Manchestru United prišli o možnosť zabojovať o celkový triumf v FA Cupe. V sobotňajšom stretnutí štvrťfinále prehrali zverenci nórskeho kormidelníka Oleho Gunnara Solskjaera na ihrisku Wolverhamptonu Wanderers 1:2. Do 70. min nevideli diváci presný zásah, následne sa v priebehu šiestich minút presadili domáci Raúl Jiménez a Diogo Jota. Čestný zásah hostí zaznamenal až v piatej minúte nadstaveného času Marcus Rashford.

"Začali sme veľmi pomaly a to súperovi vyhovovalo. Naše prihrávky neboli dostatočne rýchle. Urobili sme krok dozadu, najmä čo sa týka kvality hry a prihrávok," okomentoval výkon svojich zverencov Solskjaer. Od jeho decembrového príchodu na lavičke "červených diablov" ide iba o tretiu prehru anglického veľkoklubu z 19 zápasov. Prvý neúspech v Lige majstrov proti Parížu St. Germain (0:2) ešte hráči United dokázali napraviť, keď po víťazstve 3:1 v odvete postúpili do ďalšej fázy súťaže. Druhý neúspech bolel viac. Minulý víkend nestačili v ligovom derby na londýnskeho rivala Arsenal, ktorému podľahli na jeho ihrisku 0:2.

Wolverhampton sa do semifinále FC Cupu prebojoval prvýkrát od roku 1998. "Znamená to pre nás veľmi veľa. Tento klub má bohatú históriu a mnohí fanúšikovia na dávnejšie úspechy stále nezabudli. Zopakovať niečo podobné v dnešnej dobe je oveľa náročnejšie, no určite sa pokúsime uspieť aj v semifinále," uviedol portugalský kormidelník Wolverhamptonu Nuno Espírito Santo.

Viac o téme: Manchester United Ole Gunnar Solskjaer