VIDEO Mladučká tínedžerka zdolala bývalú svetovú jednotku: Rozprávková cesta zakončená titulom!

Bianca Vanessa Andreescová sa raduje z víťaznej trofejeBianca Vanessa Andreescová sa raduje z víťaznej trofeje Zdroj: Jared Wickerham/BNP Paribas Open

INDIAN WELLS - Kanadská tenistka Bianca Vanessa Andreescová sa stala nečakanou víťazkou dvojhry žien na turnaji WTA v americkom Indian Wells a zaznamenala najväčší úspech vo svojej krátkej kariére. Stále iba 18-ročná Andreescová zdolala v nedeľňajšom finále turnajovú osmičku Angelique Kerberovú z Nemecka 6:4, 3:6, 6:4. Veľký talent kanadského tenisu Andreescová bola na konci vlaňajšieho roka 152. miesto v rebríčku WTA. Po nadmieru úspešnom vstupe do tohtoročnej sezóny jej pred začiatkom podujatia v Indian Wells patrila 60. priečka. V pondelňajšom vydaní renkingu bude dokonca už na 24. pozícii.

Hneď v úvodnej hre prvého setu mladá Kanaďanka dostala pod tlak skúsenejšiu Kerberovú. Tá jej ponúkla štyri možnosti na brejk, poslednú z nich Andreescová využila a ujala sa vedenia 1:0. Následne si obe tenistky počínali pri svojom servise viac ako suverénne, v nasledujúcich deviatich gemoch nečelili ani jednej hrozbe straty podania. Za stavu 5:4 premenila Andreescová prvý setbal a bola o krok bližšie k vytúženému titulu. Kanaďanka predvádzala v prvom dejstve atraktívny, útočný tenis a nebolo na nej badať žiadne známky nervozity. Skúsenejšia Nemka sa nedokázala dostať ani k jednému brejkbalu a zároveň urobila príliš mnoho nevynútených chýb.

V treťom geme druhého setu sa Kerberovej podarilo prvýkrát v stretnutí prelomiť súperkin servis a ujala sa vedenia 3:1. Výhodu jedného brejku si Nemka udržala až do konca dejstva, v ktorom nakoniec uspela v pomere 6:3. V treťom sete začala Andreescová doplácať na predchádzajúci náročný program a začala sa u nej prejavovať fyzická vyčerpanosť. Nemka jej v piatom geme záverečného dejstva znovu prelomila podanie a viedla 3:2. Kanaďanka však pozbierala posledné zvyšky síl, stratené si zobrala hneď naspäť a vyrovnala na 3:3. Andreescová bola na koni, ukoristila vo svoj prospech aj ďalšie dva gemy a za stavu 5:3 išla podávať na víťazstvo v stretnutí. Nedokázala však premeniť tri mečbaly a Kerberová znížila na 4:5 zo svojho pohľadu. Ďalšiu možnosť na ukončenie zápasu dostala Andreescová v desiatej hre, tentokrát nezaváhala a tešila sa z víťazstva

Napriek finálovému neúspechu môže byť trojnásobná grandslamová víťazka Kerberová spokojná so svojim výkonom v Indian Wells. Aj keď má na svojom konte mnoho úspechov, v nedeľu absolvovala svoje prvé kariérne finále na turnaji z kategórie Premier Mandatory. Po nie príliš vydarenom úvode do novej sezóny zaznamenala prvý veľký výsledok v roku.