Sagan po nevydarenom závere šiestej etapy Tirreno-Adriatico: Robil som, čo som mohol, ale...

Peter Sagan
Peter Sagan

JESI - Francúzsky cyklista Julian Alaphilippe triumfoval v 6. etape pretekov Tirreno-Adriatico. Jazdec stajne Deceuninck-QuickStep sa nečakane presadil v záverečnom špurte 195 km dlhej trate z Matelice do mesta Jesi a cieľ preťal v čase 4:42:11 h. Do boja o víťazstvo sa zapojil aj slovenský reprezentant Peter Sagan, no záver mu nevyšiel podľa predstáv a obsadil piate miesto.

"Moji kolegovia v tíme odviedli dobrú robotu, aby ma pripravili na záverečný šprint. Nanešťastie, stále potrebujem ešte trochu času, aby som sa dostal do najlepšej formy. Robil som, čo som mohol, ale nestačilo to na víťazstvo," uviedol Peter Sagan na webe svojho tímu Bora-Hansgrohe.

Jeden a pol kilometra pred cieľovou čiarou sa P. Sagan zaradil na tretie a potom aj na druhé miesto s jasným zámerom útočiť na víťazstvo. V závere mu však chýbala tímová podpora, zatiaľ čo Deceuninck - Quick Step mal vpredu jasnú prevahu a jeden z pôvodných "rozbiehačov" špurtu Alaphilippe sa napokon nečakane stal víťazom. Jeho favorizovaný kolega Viviani, ktorý útočil spoza Sagana, začal neskoro šprintovať a napokon skončil tretí. Alaphilippe dosiahol už druhé víťazstvo na tohtoročných Pretekoch dvoch morí a celkovo šieste v tejto sezóne.

"Nie, ja nie som šprintér. Viem však predviesť dobrý šprint najmä po náročných dňoch," uviedol Julian Alaphilippe aj na webe CyclingNews a ešte pokračoval: "Chceli sme to dobre pripraviť pre Eliu Vivianiho, ale v poslednom kole mi pošepol, či to nechcem skúsiť. Odpovedal som mu, oukej, budem tvoj posledný rozbiehač. Ked som pred sebou videl skvelú prácu Maxa Richezeho a ocitol som sa 200 m pred cieľovou čiarou, dal som do toho všetko a výsledok je úžasný."

"Bola to dlhá a tvrdá etapa so šprintérskym finišom. Naším cieľom bolo pripraviť pozíciu na víťazstvo pre Petra Sagana. Kontrolovali sme únik, veľa práce pri jeho sťahovaní urobil Rafal Majka. V samom závere odviedli dobrú robotu Oscar Gatto a Daniel Oss, žiaľ, Petra zablokovali pár metrov pred cieľom a nakoniec skončil piaty. Také veci sa stávajú a pokúsime sa ďalej stavať na práci, ktorú sme vykonali," zhodnotil športový riaditeľ tímu Bora-Hansgrohe Ján Valach.


Tagy: Peter Sagan Tirreno-Adriatico Ján Valach Julian Alaphilippe

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
Bettini Photo; Video: Facebook, Youtube

DISKUSIA