Explózia radosti v Steel aréne: Košice prežili klinickú smrť a v dráme odvrátili druhý mečbal Popradu

Gólové oslavy hokejistov HC Košice po vyrovnaní na 3:3Gólové oslavy hokejistov HC Košice po vyrovnaní na 3:3 Zdroj: TASR – František Iván

KOŠICE - Hokejisti HC Košice zvíťazili v 5. štvrťfinálovom zápase Kaufland play off Tipsport ligy nad HK Poprad 4:3 po predĺžení a znížili stav série hranej na štyri víťazstvá na 2:3. Košičania v zápase trikrát dotiahli tesné manko a víťazný gól dosiahli v 77. minúte, keď skóroval obranca Eduard Šedivý. Šiesty duel série je na programe v stredu 20. marca v Poprade.

Hráči HC Košice si uvedomovali, že pre zotrvanie v sérii musia doma bezpodmienečne zvíťaziť a ukončiť úspešné tohtosezónne popradské ťaženie v Steel aréne. Už v 2. minúte Košičanom pohrozil obranca Fabian, ktorý sa dostal do sľubnej pozície, ale strela bez prípravy mu nesadla ideálne. V 6. minúte mohli Košičania v presilovke otvoriť skóre, ale stal sa opak. Ich rozohrávku v strednom pásme zmaril Takáč, ktorý v úniku prekonal brankára Laca - 0:1. Na 0:2 nezvýšil v 13. minúte Buzzeo a krátko na to si domáci vytvorili tlak. V ňom "kamzíci" opäť predviedli svoju typickú obetavosť, zblokovali mnoho striel a mali aj šťastie pri strele Šerbatova, ktorý z ostrého uhla trafil iba žŕdku odkrytej bránky.

Popradčania v úvode druhej časti odolali snahám domácich o vyrovnanie, ale v 23. minúte brankár Vošvrda predsa len kapituloval. Po osi Haščák - Slovák presne namieril Šerbatov - 1:1. V 29. minúte si potlesk domácich tribún vyslúžil brankár Laco, ktorý lapačkou na ľade zmaril tutovku zblízka dorážajúceho Takáča. V 32. inkasovali domáci nepríjemný úder, keď pokus Paukovčeka usmernil do košickej bránky domáci obranca Koch - 1:2. Lenže od 34. minúty bolo opäť vyrovnané, keď Hričinovu strelu z ostrého uhla tečoval za vlastného brankára Petran - 2:2. Zaujímavý úsek hry podčiarkla akcia Takáča so zakončujúcim Mlynarovičom, ktorý zblízka upravil na 2:3.

Gólová radosť hráčov Popradu Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR – František Iván

Domáci si boli vedomí, že musia skórovať a ďaleko k tomu neboli v 42. minúte, Galamboš však v nádejnej pozícii neuspel. V presilovke v 50. minúte sa dostali tlaku, zovreli Popradčanov, ale tí zblokovali viaceré košické strely a ubránili sa. Košičania sa snažili o ofenzívu aj pri hre 5 na 5, hráči Popradu naďalej pokračovali v obetavej hre a mimoriadne pozornej defenzíve. Košičania skúsili v 58. minúte hru so šiestimi hráčmi, v ktorej strelou od modrej čiary vyrovnal Dudáš - 3:3.

V predĺžení sa Popradčania dostali k presilovke, ale Košičania oslabenie bez väčších problémov zvládli. V 65. minúte sa už Popradčania radovali po zásahu Buzzea, ich gól však napokon rozhodcovia neuznali pre posunutú bránku. Od 75. minúty hrali presilovku aj domáci a v nej o predĺžení série rozhodol obranca Šedivý.

HC Košice - HK Poprad 4:3 po predĺžení (0:1, 2:2, 1:0 - 1:0) - stav série 2:3
Góly: 23. Ščerbatov (T. Slovák, Marcel Haščák), 34. Hričina (T. Slovák, Šedivý), 58. Dudáš (Šedivý, Brophey), 77. Šedivý - 6. S. Takáč, 32. L. Paukovček (S. Takáč, P. Svitana), 37. Mlynarovič (S. Takáč, K. Karalahti)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Stano, M. Novák - D. Konc ml., Gegáň, 7047 divákov

Košice: J. Laco - Koch, T. Slovák, Dudáš, Šedivý, Pulli, Čížek, Derľuk - L. Nagy, Suja, Spilar - Hričina, Brophey, J. Sýkora - Marcel Haščák, Ignatuškin, Ščerbatov - T. Klíma, Galamboš, Jokeľ - Š. Petráš

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Miner, Petran, Fabian, Salija, Erving, Ťavoda, K. Karalahti - P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra - Buzzeo, Zagrapan, S. Takáč - Matúš Paločko, Heizer, K. Miller - Belluš, L. Paukovček, Abdul

Roman Šimíček (tréner Košíc): "Je to úžasné, čo sme dnes zvládli. Myslím, že sme si to zaslúžili, boli sme po celé stretnutie lepším tímom. Dali sme si v ňom vlastný gól, na jeden sme im zase prihrali. Súperovi sme dosť pomohli, takže som si hovoril, že by sme to mohli zvládnuť. V predĺžení to bola ťažká situácia, ale veril som, že gól hostí nemôže rozhodca uznať. Tak to malo byť a teraz sú v kabíne obrovské emócie."

Roman Stantien (tréner Popradu): "Každá prehra je rovnaká. Nebudem komentovať situáciu, keď rozhodca v predĺžení neuznal náš gól. V stredu to však doma rozhodneme."

Viac o téme: HC Košice HK Poprad