Biatlonový kráľ po majstrovstvách končí: Zavreté dvere za sezónou plnou sklamaní

Martin FourcadeMartin Fourcade Zdroj: SITA/AP/Berit Roald

PARÍŽ - Francúzsky biatlonista Martin Fourcade sa rozhodol predčasne ukončiť aktuálnu sezónu. Nezúčastní sa tak na pretekoch v rámci posledného kola Svetového pohára v nórskom Osle (21. - 24. marca).

Päťnásobnému olympijskému víťazovi nevyšli podľa predstáv nedávno skončené majstrovstvá sveta vo švédskom Östersunde, na ktorých nezískal ani jeden cenný kov. To sa mu stalo prvýkrát po desiatich rokoch - od MS 2009.

Najlepší výsledok na tohtoročnom svetovom šampionáte zaznamenal v stíhacích pretekoch, v ktorých skončil na 5. mieste, v šprinte bol šiesty a v ďalších dvoch individuálnych štartoch sa dokonca umiestnil mimo najlepšej dvadsiatky. "Neviem, čo sa to so mnou deje. Chcem obrátiť stranu, ale nejde to. Snažil som sa pochopiť a zanalyzovať únavu a nedostatok dynamiky v uplynulých pretekoch, ale nedokázal som nájsť rozumnú odpoveď," povedal Fourcade počas MS, cituje ho portál iDnes.cz.

Pre Fourcada neboli sklamaním iba nedávne majstrovstvá sveta, ale aj celá sezóna. Biatlonový kraľ minulých rokov vždy s prehľadom dominoval, no v terajšej sezóne zbiera jeden triumf za druhým nórsky pretekár J.T. Boe. Fourcade stratil predovšetkým rýchlosť na trati. Po bežeckej stránke drvil konkurenciu rozdielom triedy. K výsledkom z minulosti sa teraz ani nepribližuje.

Viac o téme: Martin Fourcade
  • Zdroj: SITA, športky