Slovenskí brankári predviedli v Česku svoju kvalitu: Tri víťazstva, Čiliak s čistým kontom

Marek Čiliak Marek Čiliak Zdroj: Twitter HC Kometa Brno

PRAHA - Hokejisti Olomouca prekvapujúco zvíťazili v utorňajšom druhom zápase štvrťfinále play-off najvyššej českej súťaže na ľade Plzne 3:2 po predĺžení. Prvou hviezdou zápasu bol Miroslav Holec, ktorý strelil dva góly, vrátane toho víťazného v 63. minúte duelu. Veľký podiel na triumfe hostí mal aj slovenský brankár Branislav Konrád, ktorý zaznamenal 35 úspešných zákrokov.

Darilo sa aj ďalším gólmanom spod Tatier. Marek Čiliak si udržal čisté konto pri víťazstve Komety Brno nad Hradcom Králové 5:0. Úradujúci majster tak vedie v sérii už 2:0 na zápasy. V skupine o udržanie síce prekonal Jaroslava Janusa v bránke Litvínova útočník Karlových Varov Dávid Gríger, ale z triumfu 5:4 po predĺžení sa tešili "chemici". Spokojní ale mohli byť aj hráči z českého kúpeľného mesta, pretože ziskom bodu si definitívne zabezpečili zotrvanie medzi elitou. Naopak, v baráži sa predstavia hráči Chomutova a Pardubíc.

Výsledky utorňajších zápasov štvrťfinále play-off najvyššej českej hokejovej súťaže 2018/2019:

Play-off štvrťfinále - druhý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

Plzeň - Olomouc 2:3 po predĺžení (2:0, 0:0, 0:2 - 0:1) - stav série 1:1
Branislav Konrád (Olomouc) odchytal celý zápas a zneškodnil 35 striel súpera

Hradec Králove - Kometa Brno 0:5 (0:2, 0:1, 0:2) - stav série 0:2
Marek Čiliak (Kometa Brno) odchytal celý zápas a zneškodnil 38 striel súpera

Skupina o udržanie - 4. kolo:

Karlove Vary - Litvínov 4:5 po predĺžení (0:1, 1:2, 3:1 - 0:1)
Dávid Gríger (Karlove Vary) 1+0 - Jaroslav Janus (Litvínov) odchytal celý zápas a zneškodnil 42 striel súpera

Chomutov - Pardubice 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Viac o téme: Branislav Konrád Marek Čiliak HC Kometa Brno