Ole Gunnar Solskjaer s úsmevom priznáva: Rád som sa hral futbalového manažéra

Ole Gunnar Solskjaer počas tréningu
Ole Gunnar Solskjaer počas tréningu

MANCHESTER - Dočasný nórsky manažér Ole Gunnar Solskjaer si zatiaľ na lavičke Manchestru United vedie dobre. Klub z Old Trafford síce po poslednej prehre (2:1) s Wolverhampton Wanderers skončil v Pohári FA Cup, ale hráči United aj naďalej bojujú o prvú štvorku v Premier League, či v prestížnej Lige Majstrov. Tam narazia vo štvrťfinále na španielsku Barcelonu.

46-ročný rodák z Kristiansundu priznal, že nielen počas jeho pôsobenia v Molde často hrával populárny futbalový simulátor Football Manager (FM). Ten dlhé roky baví fanúšikov, ktorí sa vďaka tejto hre môžu aspoň z pohodlia domov hrať na profesionálnych manažérov.
 
"Zvykol som hrať za Manchester United, ale trénoval som aj Everton. Niekoľkokrát som bol aj prepustený," prezradil s úsmevom Solskjaer a dodal: "Vždy som začínal v Anglicku. Ak nie v Premier League, tak v nižších súťažiach ako League Two. Z tadiaľ som sa vypracoval vyššie, spoznal mnoho zaujímavých a mladých hráčov. Posledne som sa však hral na mojom mobile niekoľko mesiacov po vyhodení z Cardiffu. Podobá sa to na ozajstný svet, keď dôjde na to, kto bude dobrým futbalistom."

Tagy: Manchester United Ole Gunnar Solskjaer

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
športky
Foto:
manutd.com

DISKUSIA