Slovenské šance výrazne poklesli: Rybáriková aj Schmiedlová končia bez zisku setu

Magdaléna RybárikováMagdaléna Rybáriková Zdroj: SITA/AP Photo/Kevin Hagen

MIAMI - Už len Viktória Kužmová zostala spomedzi slovenských tenistiek v hre na turnaji WTA Premier Mandatory v americkom Miami. Kužmová v 1. kole dvojhry zdolala Austrálčanku s ruskými koreňmi Dariu Gavrilovovú 6:4, 6:2 a v 2. kole sa postaví proti ruskej súperke Anastasii Pavľučenkovovej (31.). S prestížnym podujatím na Floride sa v 2. kole rozlúčila Magdaléna Rybáriková, ktorá nestačila na Nemku a zároveň nasadenú pätnástku Juliu Görgesovú za 95 minút 4:6, 5:7. Karolína Schmiedlová ešte v 1. kole podľahla Nemke Tatjane Mariovej za 87 minút 4:6, 1:6.

Na postup do 2. kola sa poriadne natrápila Kanaďanka Bianca Vanessa Andreescová. Senzačná šampiónka z Indian Wells zdolala Rumunku Irinu-Cameliu Begovú v trojsetovom boji 4:6, 7:6 (2), 6:2. Víťazka ušla súperke z lopaty, keďže prehrávala už 4:6 a 1:5 a neskôr za stavu 2:5 na príjme vymazala aj jeden mečbal. Iba 18-ročná Andreescová vyhrala ôsmy zápas v neprerušenej sérii a stále má šancu na víťazné double Indian Wells - Miami, čo sa v minulosti v jednej sezóne podarilo iba trojici Steffi Grafová, Kim Clijstersová a Viktoria Azarenková. "Čím tvrdší boj, tým sladší pocit víťazstva. Tento zápas mi priniesol veľa skúseností. Prišla som na to, že aj z mečbalu súperky sa dá zvíťaziť," povedala Bianca Vanessa Andreescová, cituje ju portál WTA.

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí 1. a 2. kola dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory Miami Open presented by Itaú v americkom Miami (dotácia 8 359 455 USD, tvrdý povrch):

Dvojhra - 1. kolo:
Tatjana Mariová (Nem.) - Karolína Schmiedlová (SR) 6:4, 6:1
Viktória Kužmová (SR) - Daria Gavrilovová (Aus.) 6:4, 6:2
Bianca Vanessa Andreescová (Kan.) - Irina-Camelia Begová (Rum.) 4:6, 7:6 (2), 6:2
Alexandra Sasnovičová (Biel.) - Viktorija Golubicová (Švaj.) 4:6, 7:5, 6:4
Ons Jabeurová (Tun.) - Kristýna Plíšková (ČR) 2:6, 6:3, 6:4
Johanna Kontová (V. Brit.) - Jessica Pegulová (USA) 6:1, 6:4
Karolína Muchová (ČR) - Nao Hibinová (Jap.) 6:3, 6:3
Monica Niculescová (Rum.) - Tamara Zidanšeková (Slovin.) 6:1, 6:2
Alizé Cornetová (Fr.) - Vera Lapková (Biel.) 7:5, 6:7 (7), 6:1 - dohrávka zo stredy od stavu 7:5, 6:7 (7), 0:1
Rebecca Petersonová (Švéd.) - Laura Siegemundová (Nem.) 6:1, 5:7, 7:5
Ajla Tomljanovičová (Aus.) - Anna-Lena Friedsamová (Nem.) 4:6, 6:3, 6:0 - dohrávka zo stredy od stavu 4:6 a 30:30
Ja-fan Wang (Čína) - Kristina Mladenovicová (Fr.) 6:3, 6:3
Misaki Doiová (Jap.) - Sin-jü Wang (Čína) 6:2, 1:6, 6:3
Cori Gauffová (USA) - Caty McNallyová (USA) 3:6, 6:3, 6:4
Petra Martičová (Chor.) - Šuaj Čang (Čína) 6:2, 6:1 - dohrávka zo stredy od stavu 2:0 a 40:40
Whitney Osuigweyová (USA) - Mari Osaková (Jap.) 6:2, 6:4
Alison Riskeová (USA) - Kaia Kanepiová (Est.) 6:2, 6:2
Taylor Townsendová (USA) - Johanna Larssonová (Švéd.) 6:1, 6:2
Yanina Wickmayerová (Belg.) - Sachia Vickeryová (USA) 3:6, 6:3, 6:1
Venus Williamsová (USA) - Dalila Jakupovičová (Slovin.) 7:5, 6:3