VIDEO Dominika, klobúk dole: Slovenská tenistka takto pomáha bývalým športovcom!

Dominika Cibulková pomáha so svojou nadáciou Aby hviezdy nehasli bývalým športovcomDominika Cibulková pomáha so svojou nadáciou Aby hviezdy nehasli bývalým športovcom Zdroj: športky

BRATISLAVA - Dominika Cibulková nie je len fenomenálna športovkyňa, ale aj veľmi dobrý človek. Dôkazom toho je aj jej nadácia Aby hviezdy nehasli, ktorou už dlhší čas pomáha bývalým športovcov, ktorí taktiež robili dobré meno Slovensku.

Aby hviezdy nehasli založila Dominika so svojou najlepšou kamarátkou Broňou, ktorá je bývalá reprezentantka Slovenska v basketbale. Chceli podporiť bývalých športovcov, ktorí sa zaslúžili o dobré meno Slovenska, a pomohli im žiť lepšie a na úrovni. Túto krásnu myšlienku si dokonca všimli aj na okruhu WTA a rozhodli sa o Dominike a jej nadácii natočiť pekné video.

"Našej nadácii Aby hviezdy nehasli sa za 8 rokov existencie dostalo veľkého zadosťučinenia. Je pravda, že sme pomohli a podporili veľa osobností vo väčšej miere bývalých úspešných športovcov, ktorí v minulosti reprezentovali našu krajinu na tých najväčších podujatiach, ale aj iné osobnosti," povedala najlepšia kamarátka slovenskej tenistky Broňa Borovičková.
 
“Teraz sa nám vďaka Dominike dostalo krásne “nešportového” úspechu. Firme Morocanoil v spolupráci s WTA sa tento náš počin tak zapáčil, že vyslal natáčací štáb z Londýna a dva dni sa točilo tu na Slovensku a aj u samotných laureátov, za čo sme veľmi vďační. Pustili nás priamo k sebe domov k ich trofejam, čo bol mimoriadny zážitok. Konkrétne u pána Zachara sme mali zimomriavky, keď sme videli to neskutočné množstvo cien, olympijských boxerských rukavíc, z ktorých sálala história a úspech,” opísala svoje dojmy bývalá basketbalistka Borovičková.
 

Ďalšou osobnosťou, ktorú navštívili, bola historicky najlepšia gymnastka a úspešná olympionička, pani Marianna Némethová-Krajčírová. “V mojom prípade, keďže mi to tenisové povinnosti nedovolili, to bolo druhé osobné stretnutie. Tie pocity a emócie pri osobnom rozhovore a vypočutí celého športového príbehu našej bývalej gymnastky sa nedajú ani opísať. Som veľmi rada, že činnosť našej nadácie neostala ľahostajná ani takej úspešnej celosvetovej inštitúcii, ako je WTA," povedala Dominika Cibulková.
Fotogaléria k článku Počet fotiek: 15
Viac o téme: Dominika Cibulková Aby hviezdy nehasli
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: športky
  • Zdroj: športky

Súvisiace články