VIDEO Hapal túži uspieť aj vo Walese: Toto bude teraz dôležité

Pavel Hapal
Pavel Hapal

BRATISLAVA - Už tri dni po víťaznom vstupe futbalistov Slovenska do kvalifikácie EURO 2020 s Maďarskom (2:0 v Trnave) sa zverenci trénera Pavla Hapala predstavia v Cardiffe proti Walesu. Ten v E-skupine ešte nehral, generálku na Slovákov absolvoval v stredu v domácom Wrexhame, keď v príprave zdolal Trinidad a Tobago 1:0.

Súboj na Cardiff Stadium má výkop o 14.00 miestneho času, na Slovensku bude o jednu hodinu viac. Z pohľadu hostí bude dôležité, ako dobre dokážu zregenerovať po fyzicky náročnom štvrtkovom zápase s Maďarskom. Wales má v tomto smere k dobru jeden deň i fakt, že proti Trinidadu šetril kľúčové opory, ako je napríklad hviezdny útočník Gareth Bale z Realu Madrid. Hapalovci majú zasa výhodu v tom, že mimoriadne dôležitý vstup do ostrého boja o šampionát v 12 európskych mestách zvládli dominantným spôsobom a psychicky sú hore.


Podľa 49-ročného kouča SR bude dôležitým faktorom regenerácia. "Budeme sa snažiť si v tej regenerácii čo najviac pomôcť. Hráči si rýchlo splnili po zápase s Maďarskom mediálne povinnosti a ponáhľali sa na hotel. Bude dôležité dobre jesť a spať a zregenerovať sa. Uvidíme, či niekto nebude zranený a či to prípadne nebude také vážne, že mu to znemožní nastúpiť. Budeme sa rozhodovať až tesne pred zápasom, či náhodou nebudeme robiť nejaké zmeny," povedal bezprostredne po súboji s Maďarskom Hapal.Zápas zverila UEFA rozhodcom z Nemecka, ako hlavný ho povedie Felix Zwayer, na čiarach mu budú asistovať krajania Thorsten Schiffner a Marco Achmüller. Duel bude v priamom prenose vysielať RTVS.


Tagy: Pavel Hapal Slovensko kvalifikácia Wales EURO 2020

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Martin Baumann; Video: Športky

DISKUSIA