Hviezdny brankár sa obul do španielskych novinárov: Chcú ma zabiť, ale stále som najlepší!

Thibaut Courtois
Thibaut Courtois

MADRID - Brankár Realu Madrid Thibaut Courtois stále považuje samého seba za jedného z najlepších na svete, a to aj napriek horším výkonom v posledných týždňoch. Courtois sa presunul do Madridu z Londýna na konci letného prestupového termínu 2018 a prvá sezóna rozhodne nie je tou, akú by si hráč vedel vymodelovať.

Vo štvrtok sa dopustil chyby aj v kvalifikačnom stretnutí proti Rusku (3:1), keď po nej dovolil skórovať Denisovi Čeryševovi. Po tejto chybe sa v rozhovore s novinármi vyjadril, že stále verí v samého seba. "Stále som jedným z najlepších na svete, hoci ma španielske médiá chcú zabiť. Cítim sa silný, som pokojný, hrám a trénujem veľmi dobre."

Courtois sa pristavil aj pri hrúbke, ktorú spáchal vo včerajšom dueli. Prevzal za ňu plnú zodpovednosť. "Ruský útočník ma šťuchol a nezostala mi sila, aby som odpratal loptu. Urobil som chybu, to je život brankára. Potom som sa upokojil a hral svoju hru," objasnil Courtois. 

Belgický brankár sa v poslednom zápase Realu Madrid ohrial iba na lavičke náhradníkov, navrátivší kouč Zinedine Zidane vsadil na svojho dlhoročného osvedčeného koňa Keylora Navasa. "Pusinky" sa tešili z výhry 2:0 nad Celtou Vigo. 


Tagy: Real Madrid Thibaut Courtois

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Francisco Seco

DISKUSIA