Zvracanie a nekonečné črevné problémy: Mužstvo skolené zdravotnými patáliami ukázalo charakter!

Chomutovskí piráti
Chomutovskí piráti

CHOMUTOV - Hokejisti českého tímu Piráti Chomutov zvíťazili nad hráčmi Karlových Varov 3:2 po samostatných nájazdoch v piatkovom stretnutí 5. kola skupiny o udržanie v českej najvyššej súťaži. "Pirátom" sa podarilo triumfovať napriek tomu, že väčšinu kádra A-tímu postihli črevné problémy.

Za Chomutov nastúpila zostava zložená najmä z hráčov juniorského výberu, v piatok ich nastúpilo až štrnásť. "Bohužiaľ sa stalo niečo, čo nemohol nikto predpokladať. V stredu tím normálne trénoval, ale vo štvrtok ráno mali tréneri k dispozícii približne desať hráčov vrátane troch brankárov," vysvetlil výkonný riaditeľ "pirátov" Stanislav Miškovic pre oficiálny klubový web.

Za problémami chomutovského A-tímu by mala byť salmonelóza. Nachádzala v jedle, ktoré hokejisti skonzumovali po stredajšom tréningu. "Test jedného hráča ukázal salmonelózu. Ďalší ho postupne absolvujú tiež, ale taktiež sa u nich objavili veľké črevné problémy a zvracanie, takže predpokladáme, že sú na tom rovnako. Všetko riešime s Krajskou hygienickou stanicou," doplnil Miškovic. Nie je jasné, kedy sa hráči stopercentne uzdravia. Podľa Miškovica to môže trvať aj niekoľko týždňov.

O triumfe Chomutova rozhodol útočník Adam Raška, ktorý strelil dva góly v riadnom hracom čase a v nájazdovej lotérii pridal tretí. Za víťazný tím nastúpili výhradne hráči českej národnosti, v drese Karlových Varov sa predstavili traja Slováci - obranca Lukáš Kozák a útočníci Adam Lapšanský s Tomášom Mikúšom.

"Piráti" si napriek triumfu s určitosťou zahrajú baráž o udržanie v Tipsport extralige. Okrem nich sa v nej predstavia Pardubice a dva najúspešnejšie tímy z play-off druhej najvyššej súťaže. Prvé barážové zápasy sa odohrajú v piatok 29. marca, účasť v nasledujúcom ročníku najvyššej súťaže si vybojujú dva najlepšie umiestnené tímy.


Tagy: Piráti Chomutov HC Karlovy Vary

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
piratichomutov.cz/Jan Pidrman

DISKUSIA