Trump je tŕňom v oku pre nejedného športovca: Účasť v Bielom dome odriekol tretí šampión!

Braden Holtby
Braden Holtby

WASHINGTON - Brankár úradujúceho šampióna zámorskej hokejovej NHL Washington Capitals Braden Holtby odmietol účasť na stretnutí s americkým prezidentom Donaldom Trumpom v Bielom dome. Holtby sa po útočníkoch Devantovi Smith-Pellymu a Brettovi Connollym stal tretím hráčom Capitals, ktorý vyhlásil, že do Bieleho domu nepôjde.

"Musím zostať verný svojim hodnotám a slušne túto možnosť odmietnem. Je to moja osobná vec. Myslím si, že musím urobiť to, čo považujem za správne," vyhlásil kanadský gólman. Naopak, kapitán tímu Alexander Ovečkin sa stretnutia zúčastní, rovnako sa zachovajú aj Američania T.J. Oshie a John Carlson.

V USA je od roku 1991 tradíciou, že tamojšia hlava štátu každoročne privíta držiteľov Stanleyho pohára. Washington zamieri k prezidentovi trištvrte roka po oslavách zisku premiérového Stanleyho pohára. Hráči úradujúceho šampióna basketbalovej NBA Golden State Warriors však vynechali návštevu Bieleho domu. Rovnako sa zachovali aj zástupcovia tímu NFL Philadelphia Eagles, ktorý získal Super Bowl v roku 2018.


Tagy: Washington Capitals Braden Holtby

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Frank Gunn

DISKUSIA