J. T. Boe vyhral aj stíhačku v Holmenkollene: Napriek trom chybám zdolal svojho brata

Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Boe na strelniciNórsky biatlonista Johannes Thingnes Boe na strelnici Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

HOLMENKOLLEN - Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Boe triumfoval v sobotňajších stíhacích pretekoch na 12,5 km vo finále Svetového pohára v Holmenkollene. Napriek trom chybám na strelnici zdolal svojho brata Tarjeia o 13,9 sekundy. Tretiu priečku obsadil Nemec Arnd Peiffer s mankom 18,2 s. Slovák Michal Šíma minul štyri terče a obsadil 52. priečku.

Johannes Thingnes odštartoval z prvého miesta, prvá ležka mu vyšla na výbornú, no na druhej zaúradoval nepríjemný vietor a Boe musel absolvovať dva trestné okruhy. Ani to ho však neodstavilo a na stojku prišiel s pohodlným náskokom, sklopil všetky terče a vypracoval si sľubnú pozíciu pred záverečnou zastávkou na strelnici. V tej síce raz minul, ale prvú chybu v streľbe spravil aj jeho brat Tarjei. J. T. v záverečnej bežeckej časti nedal nikomu najmenšiu šancu a s prehľadom obsadil prvé miesto. Pätnástym víťazstvom v jednej sezóne utvoril nový rekord seriálu.

Slovenský reprezentant Michal Šíma vstúpil do pretekov z 51 pozície. Začal dobre, keď na prvej ležke sklopil všetky terče. Zaostával však v bežeckej časti, navyše na druhej streľbe raz minul a druhú chybu pridal aj v prvej stojke. V záverečnej streleckej položke pridal ďalšie dva trestné okruhy a obsadil 52. miesto, za víťazom zaostal o 5:52,2 minúty.

Výsledky - SP 2018/2019 v biatlone - 9. kolo - Oslo (Nór.) - sobota:

Stíhacie preteky mužov na 12,5 km: 1. Johannes Thingnes Bö 32:15,6 min (3), 2. Tarjei Bö (obaja Nór.) +13,9 s (1), 3. Arnd Peiffer (Nem.) +18,2 (1), 4. Felix Leitner (Rak.) +22,1 (0), 5. Vetle Sjaastad Christiansen (Nór.) +51,1 (2), 6. Lukas Hofer (Tal.) +57,1 (3), ... 52. Michal Šíma (SR) +5:52,5 min (4)

Viac o téme: Johannes Thingnes Boe