VIDEO Hamšík prehovoril o nálade pre kľúčovým duelom: V tomto sa im musíme vyrovnať

Na snímke kapitán slovenskej futbalovej reprezenrácie Marek Hamšík počas tlačovej konferencie
Na snímke kapitán slovenskej futbalovej reprezenrácie Marek Hamšík počas tlačovej konferencie

CARDIFF - Tréner slovenských futbalistov Pavel Hapal nemusí plánovať v druhom zápase kvalifikácie EURO 2020 vo Walese (nedeľa 24. marca, 15.00 SEČ) veľké zmeny v zostave v porovnaní so súbojom s Maďarskom (2:0). Zdravotný stav hráčov mu situáciu vôbec nekomplikuje a po kvalitnom výkone vo štvrtok v Trnave ani nemá mnoho dôvodov prekopať víťazné zloženie.

 "Mužstvo je po zdravotnej stránke úplne v poriadku. Môžem počítať so všetkými hráčmi. V hlave mám viacero variantov zostavy. Máme priestor urobiť viacero zmien, ale je možné poslať do hry aj úplne rovnakú zostavu ako v predchádzajúcom súboji," povedal Hapal na oficiálnej predzápasovej tlačovej konferencii.

Za kabínu dostal priestor pred médiami kapitán Marek Hamšík. "Nálada je po zápase s Maďarskom naozaj dobrá. Urobíme všetko, aby sme boli úspešní aj tu," uviedol Hamšík, ktorý nechcel veľmi porovnávať predchádzajúci vzájomný duel na ME 2016 vo Francúzsku, kde "draci" uspeli 2:1: "Od zápasu na EURO prešlo veľa času. Veľa sa pomenilo, či už v našom tíme alebo v tíme Walesu. Pozeráme sa dopredu na to, čo nás čaká. Bude to ťažký zápas a ťažký súper. Ich sila je nesmierna, sú dobrí fyzicky a hrajú typicky behavý anglický futbal. Najmä doma budú pred vlastnými fanúšikmi silní. Musíme sa im vyrovnať v agresivite a rýchlosti."

Zápas zverila Európska futbalová únie (UEFA) rozhodcom z Nemecka, ako hlavný ho povedie Felix Zwayer, na čiarach mu budú asistovať krajania Thorsten Schiffner a Marco Achmüller. Duel bude v priamom prenose vysielať RTVS.


Tagy: Marek Hamšík Slovensko Wales

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA