Najmladší člen dvadsaťjednotky sa odmenil za tvrdú prácu: Pokorný s premiérovým gólom

Radosť slovenských mladíkov
Radosť slovenských mladíkov

ŽILINA - Stredopoliar Peter Pokorný je aktuálne najmladším členom kádra slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov, ale napriek tomu si pýta stabilné miesto v zostave trénera Adriána Guľu. Stále iba 17-ročný mladík nastúpil v piatkovom prípravnom medzištátnom zápase proti rovesníkom z Grécka v "základe" a rýchlo si otvoril strelecký účet v národnom tíme tejto vekovej kategórie. Hneď v druhej minúte stretnutia úspešne namieril z hranice pokutového územia, na čo grécky brankár Marios Siampanis nedokázal reagovať. Slováci aj vďaka premiérovému gólu talentovaného defenzívneho záložníka zdolali súpera 4:3.

"Rýchlo sme na Grékov vybehli, musím sa poďakovať mojim spoluhráčom z útoku, ktorí loptu vybojovali. Odrazila sa smerom ku mne, zakričal som si, videl som voľný kútik v bránke a som rád, že to padlo. Prvý gól v reprezentácii do 21 rokov si cením. Je to odmena za tú prácu, ktorú odvádzam, a tak som dal sám sebe malý darček," zhodnotil futbalista pôsobiaci v druhej najvyššej rakúskej súťaži.

Pokorný v prebiehajúcej sezóne nastupuje za FC Liefering, ktorý je rezervným tímom známejšieho FC Red Bull Salzburg. V devätnástich ligových kolách dostal šancu štrnásťkrát a jeho výkony si všimli aj reprezentační tréneri. "Prvá nominácia bola pre mňa veľmi prekvapivá, ale vážim si ju. Podľa mňa ukazujem, že sem patrím a ďakujem trénerovi za ďalšie nominácie. Z môjho pohľadu ešte nemám stabilné miesto v základnej zostave, ale trénerovi som ukázal, že tam môžem hrať," vysvetlil.

Mladý futbalista odišiel zo Slovenska v januári 2018, keď zamieril z AS Trenčín do akadémie Salzburgu. Odvtedy nemal veľa príležitostí ukázať sa slovenským priaznivcom a práve zápas proti Grécku mu poslúžil na to, aby predviedol svoje kvality. "Určite je to pre mňa motivácia presadiť sa v reprezentácii. Možno ma videli niektorí ľudia prvýkrát, keďže doteraz o mne ešte nepočuli. V Rakúsku je však veľa kvalitných odborníkov a tréneri si ma všimli aj tam," pokračoval Pokorný, za ktorého kariérnym rastom je poctivá práca. "Každý deň tvrdo pracujem na tréningoch a verím, že sa mi táto drina vypláca. Snažím sa ukazovať trénerovi v čo najlepšom svetle a som rád, že mi dal šancu. Verím, že som splnil jeho očakávania," dodal.


Tagy: Grécko Slovensko Peter Pokorný

Zdroj:
SITA
Foto:
futbalsfz.sk/Roman Ferstl

DISKUSIA