VIDEO Ďalšie obrovské negatívum na výkone Slovenska: Po zápase krútil hlavou aj Hapal!

Na snímke tréner tímu Slovenska Pavel Hapal
Na snímke tréner tímu Slovenska Pavel Hapal

CARDIFF - Slovenskí futbalisti stratili v nedeľu kvalifikačný zápas EURO 2020 v prvom polčase. Na waleskom Cardiff City Stadium inkasovali hneď na začiatku a hoci v druhom polčase domáci výber prevýšili, vyrovnať sa im nepodarilo. V E-skupine majú zverenci trénera Pavla Hapala na konte 3 body, keď pred tromi dňami v Trnave zdolali Maďarsko 2:0. Najbližšie SR v boji o kontinentálny šampionát nastúpi 11. júna v Azerbajdžane (18.00 SELČ).

Hapal v zostave neurobil žiadnu zmenu oproti víťaznému zápasu s Maďarskom (2:0) v Trnave. V piatej minúte otvoril skóre po zbytočnej chybe v slovenskej obrane od Petra Pekaríka Daniel James a bol to napokon jediný presný zásah zápasu.

"Možno hrala v prvom polčase úlohu aj nervozita. Stratili sme tam veľa lôpt, prehrávali sme osobné súboje. Gól sme inkasovali po našej chybe, v prvom polčase oni viac šancí nemali. V druhom polčase sme boli lepší. Dokázali sme ich v závere zovrieť, to ma teší, ale neteší ma, že v prvom polčase sme sa nechali zaskočiť ich agresivitou a rýchlosťou," zhodnotil český tréner na pozápasovej tlačovej konferencii a dodal: "Zrazil nás inkasovaný gól. To s nami zamávalo. Súpera to na druhej strane povzbudilo. Hnalo ich tiež publikum, bolo to ťažké." 

Slováci sa pred zápasom hotovali vyrovnať sa "drakom" v agresivite a rýchlosti. V prvom polčase im to vôbec nevyšlo. Podľa Hapala je negatívom aj fakt, že počas celého priebehu inkasovali až 7 žltých kariet, hoci viaceré boli podľa neho prísne: "Tak žlté karty. Celkom tomu nerozumiem. Niektoré karty neboli vôbec. Rozhodca zvolil takýto meter, nemôžeme sa vyhovárať, musíme to akceptovať. Stojí sa za tri karty. Nevidel som tam pri niektorých prehnanú agresivitu. Faul možno áno, ale bez karty."

Štyridsaťdeväťročný kormidelník SR bezprostredne po súboji nechcel rozoberať jednotlivé výkony hráčov. "Individuálne výkony hráčov nechcem hodnotiť. Pôsobili sme však kompaktne ako tím, v závere sme ich zatlačili, žiaľ nevyrovnali sme. To hodnotím pozitívne. Aj takticky sme to zvládli. Mali by sme ale zlepšiť produktivitu. V dvoch zápasoch sme dali len dva góly."


Tagy: Pavel Hapal Slovensko Wales

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer; Video: TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA