VIDEO Holandský triler skončil šokom: Obrat proti Nemcom bol na spadnutie, ale prišlo KO

Serge Gnabry oslavuje gól so spoluhráčmiSerge Gnabry oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP Photo/Peter Dejong

AMSTERDAM - V šlágri večerného nedeľňajšieho programu kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá Európy 2020 Nemci zvíťazili v Amsterdame nad domácimi Holanďanmi tesne 3:2. Súboj základnej C-skupine rozohrali dobre Nemci a na pôde súpera viedli pred prestávkou už 2:0, ale po zmene strán domáci vyrovnali na 2:2. Posledné slovo však mali hostia a zásluhou zásahu Nica Schulza v 90. minúte získali tri body.

V druhom súboji skupiny Severné Írsko zvíťazilo nad Bieloruskom 2:1. Severné Macedónsko pred vlastnými fanúšikmi remizovalo so Slovinskom 1:1 a duel Poľsko - Lotyšsko sa skončil triumfom domácich 2:0. V I-skupine sú zatiaľ bez zaváhania Belgičania, ktorí po úspechu 3:1 nad Ruskom zdolali aj Cyprus 2:0.