VIDEO Smolné zápasy Slovákov: Pánikova Arizona nedala ani gól, prehral aj Montreal s Tatarom

Jordan Staal, Tomáš Tatar a Trevor van Riemsdyk počas poslednej tretinyJordan Staal, Tomáš Tatar a Trevor van Riemsdyk počas poslednej tretiny Zdroj: SITA/AP/Gerry Broome

RALEIGH - Hokejisti Montrealu s Tomášom Tatarom v zostave podľahli hráčom domácej Caroliny 1:2 po predĺžení v nedeľňajšom stretnutí zámorskej NHL. Dvadsaťosemročný krídelník absolvoval takmer 18 a pol minúty, prezentoval sa 3 strelami na bránku súpera a 2 "hitmi".

V závere druhej tretiny sedel na trestnej lavici za hákovanie, domáci tím jeho vylúčenie nevyužil. Rozhodujúci gól strelil v 64. min čoskoro 19-ročný útočník Andrej Svečnikov (nar. 26. marca 2000). Stal sa vôbec najmladším autorom gólu v predĺžení v klubovej histórii. "Videl som tam priestor, tak som sa pokúsil vystreliť a vyšlo to. Som veľmi spokojný," povedal podľa nhl.com rodák zo Sibíri.

Gólman Hurricanes Curtis McElhinney kryl 28 striel súpera. "Brankár Montrealu Carey Price bol fenomenálny. Je to jeden z najlepších gólmanov súčasnosti, ak nie úplne najlepší. Baví ma chytať proti nemu. Snažím sa s ním držať krok. Je potom pekné byť v tíme, ktorý zvíťazí," pochválil súpera. Price zneškodnil 38 striel domácich.

Hokejisti Washingtonu zvíťazili nad hráčmi Philadelphie 3:1. Ukončili sériu dvoch neúspechov a dostali sa na priebežné tretie miesto Východnej konferencie. Skóre stretnutia otvoril už vo štvrtej minúte Tom Wilson, pre ktorého to bol 22. presný zásah v sezóne. Náskok zverencov Todda R. Reirdena zvýšil v 31. min Travis Boyd, ale hostí vrátil do hry využitou presilovkou Jakub Voráček. Nebol však jediným Čechom, ktorý sa zapísal do streleckej listiny. V 49. min skóroval jeho súper Jakub Vrána a úspešným brejkom uzavrel gólový účet zápasu.

Arizona v zostave aj so slovenským útočníkom Richardom Pánikom prehrala na ľade New York Islanders 0:2. Rodák z Martina absolvoval 17:47 min a na gólmana súpera vyslal štyri strely. Brankár Islanders Robin Lehner kryl všetkých 31 striel súpera a pripísal si piate čisté konto v sezóne, zároveň 13. v kariére. "Ostrovania" urobili radosť svojmu trénerovi Barrymu Trotzovi, pre ktorého to bol už 1600. zápas v základnej časti NHL. "Hráme veľmi dobre, je to jednoduché. Keď vám ide hra, ste spokojní a nemusíte sa tak obávať o skóre. Stačí iba hrať tak ako teraz a výsledky sa dostavia," uviedol 56-ročný kouč.

Sumáre NHL - nedeľa:

Washington - Philadelphia 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 4. T. Wilson (Jensen, Ovečkin), 31. Boyd (Niskanen, Dowd), 49. Vrána (Connolly) - 38. Voráček

New York Islanders - Arizona 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 5. Eberle (Leddy, J. Boychuk), 57. Nelson (Komarov)
Richard Pánik (Arizona) odohral 17:47 min, 4 strely na bránku, 3 "hity"

Carolina - Montreal 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Góly: 55. T. van Riemsdyk (Ferland, Martinook), 64. Svečnikov (J. Staal) - 15. Byron (Gallagher, N. Thompson)
Tomáš Tatar (Montreal) 17:24 min, 2 trestné minúty, 3 strely na bránku, 2 "hity"

Chicago - Colorado 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1. 1:0 - 1:0)
Góly: 42. Anisimov (Seabrook), 62. Keith (Saad) - 36. Kerfoot (Barrie, MacKinnon)

Vancouver - Columbus 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Góly: 17. J. Anderson (Dubois, McQuaid), 21. Dubois (Panarin), 27. Dzingel (J. Anderson), 48. Bjorkstrand (Jenner, Wennberg), 51. J. Anderson

Viac o téme: Richard Pánik Tomáš Tatar Jakub Voráček Robin Lehner Montreal Canadiens Barry Trotz Arizona Coyotes Jakub Vrána Tom Wilson Travis Boyd Andrej Svečnikov