VIDEO Ďuriš o nepremenenej šanci proti Walesu: Škoda! Keby lopta išla kúsok doľava, bol by z toho gól

Na snímke slovenskí hráči ďakujú fanúšikomNa snímke slovenskí hráči ďakujú fanúšikom Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Útočník Michal Ďuriš mohol byť v 82. min nedeľňajšieho stretnutia vo waleskom Cardiffe (0:1) v rámci E-skupiny kvalifikácie ME 2020 streleckým hrdinom slovenskej futbalovej reprezentácie. Krásne si nabehol na center Alberta Rusnáka z pravého krídla, no hlavičkou trafil brankára "drakov" Wayna Hennesseyho. K odrazenej lopte sa ešte pokúšal dostať ľavý bek Dávid Hancko, no obrana Walesu ho zablokovala a zažehnala najväčšiu slovenskú príležitosť zápase.

"Čo k tomu povedať? Bol to center na bližšiu žrď, snažil som sa trafiť bránku. Škoda, že to išlo do stredu. Keby som loptu poslal kúsok doľava, bol by z toho gól," uviedol po stretnutí v mixzóne cardiffského štadióna 30-ročný hráč cyperského Anorthosisu Famagusta.

Slovenskí hráči sa do prestávky nevedeli dostať do tempa. Bránku Walesanov v úvodnom dejstve neohrozili ani raz. Naopak, zásah Daniela Jamesa z 5. min domácich povzbudil a v prvom polčase ešte viackrát nepríjemne pohrozili. "Vedeli sme, čo nás čaká. Wales mal trošku voľnejší program. My sme hrali po dva a pol dni od zápasu s Maďarskom takýto duel. Uvedomovali sme si, že bude fyzicky veľmi náročné, pripravovali sme sa na to. Začali sme dobre, no dostali sme dosť nešťastný gól," doplnil Ďuriš, ktorý do stretnutia naskočil v 65. min namiesto Ondreja Dudu.

Až pekná akcia s gólovou príležitosťou Alberta Rusnáka krátko po zmene strán akoby Slovákom dodala potrebné sebavedomie a od tohto okamihu začali stupňovať ofenzívnu snahu. Na vyrovnávajúci zásah to však nakoniec nestačilo. Okrem Ďuriša sa v dobrých príležitostiach v koncovke zápasu ocitli aj Juraj Kucka a Peter Pekarík, no ich pokusy sa nezmestili medzi tri žrde.

"Je to smolná prehra. Inkasovaný gól nás stál zápas. V druhom polčase sme sa dostávali viac do hry, súper dobre bránil, ale aj napriek tomu sme si vytvorili dve-tri šance, z ktorých sme mali určite streliť gól," povedal na záver Michal Ďuriš.

Viac o téme: Slovensko Michal Ďuriš Wales