Opora tímu už je blízko návratu: Špirko znovu na ľade

Rastislav Špirko v opatere spoluhráčov
Rastislav Špirko v opatere spoluhráčov

ZVOLEN - Hokejista v službách HKM Zvolen Rastislav Špirko začal po šiestich týždňoch s tréningmi na ľade. Termín jeho návratu do súťažného diania po zranení zostáva naďalej neznámy, pôvodné odhady hovorili o šiestich až ôsmich týždňoch rekonvalescencie. Zvolen odohrá najbližšie stretnutie už v pondelok od 18.00 h proti HK Nitra v rámci semifinále play-off Tipsport ligy a je zrejmé, že v tomto dueli Špirko hrať nebude.

"Začal s ľahkými tréningmi na ľade bez výstroja a jeho rehabilitácia prebieha bez vážnejších komplikácií. Naisto teda vieme, že v úvode semifinálovej série do hry nezasiahne. Všetko naďalej závisí od jeho pocitu a priebehu rehabilitácie a tréningového procesu," uviedli zástupcovia HKM Zvolen na facebooku.

Tridsaťštyriročný útočník sa sa zranil počas stretnutia reprezentácie SR proti národnému tímu Bieloruska (2:1 po sam. nájazdoch) v rámci februárového domáceho turnaja Kaufland Cup 2019. Následná magnetická rezonancia odhalila u Špirka poškodenie postranného a krížneho väzu, absolvoval artroskopiu kolena.


Tagy: HKM Zvolen Rastislav Špirko

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Jaroslav Novák

DISKUSIA