Třinec suverénne do semifinále, Vítkoviciam nepomohla asistencia Tybora

Radoslav TyborRadoslav Tybor Zdroj: hc-vitkovice.cz

PRAHA - Hokejisti Třinca postúpili do semifinále play-off najvyššej českej súťaže. Svoj postup pečatili v pondelok na ľade Vítkovíc, kde zvíťazili 5:2 a celú sériu ovládli jednoznačne 4:0 na zápasy.

V drese Třinca si postup vybojovali aj dvaja slovenskí hokejisti - útočníci Tomáš Marcinko a Vladimír Dravecký. Ani jeden z nich však v pondelkovom zápase nebodoval. Pri druhom góle Vítkovíc asistoval slovenský útočník Radoslav Tybor. Obranca Peter Trška sa do štatistík zápasu zapísal 14 trestnými minútami, tresty 2+2 a 10 minút inkasoval za hrubosť.

V pondelok sa v Česku hral aj ďalší zápas štvrťfinále play-off Mladá Boleslav - Liberec. Skončil sa triumfom hostí 3:2, hráči Liberca vedú v sérii 3:1. O jednu asistenciu v drese domácich sa postaral slovenský obranca Oldrich Kotvan. Do semifinále Tipsport extraligy už predtým postúpili hráči Komety Brno, ktorí vyradili súperov z Hradca Královéchladko 4:0 na zápasy.

Vítkovice - Třinec 2:5 (1:3, 1:0, 0:2) - konečný výsledok série 0:4