VIDEO Portugalsko prišlo o Ronalda a opäť zaváhalo, drvivé výhry Anglicka a Francúzska

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP - Armando Franca

LISABON - Portugalskí futbaloví reprezentanti neuspeli v pozícii úradujúcich majstrov Európy ani v druhom domácom vystúpení v kvalifikácii EURO 2020. So Srbskom v Lisabone iba remizovali 1:1, od 30. minúty dohrávali bez zraneného Cristiana Ronalda.

Francúzi zvíťazili v H-skupine nad Islandom 4:0. Majstri sveta sa ujali vedenia v 12. minúte po hlavičke Samuela Umtitiho, ktorý zužitkoval center Kyliana Mbappého. V druhom polčase po akcii Benjamina Pavarda pridal druhý gól Olivier Giroud. Po pekných kombináciách sa presadili aj Mbappé s Antoineom Griezmannom.

Kylian Mbappé strieľa tretí Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP - Michel Euler

"Les Bleus" sú v tabuľke na čele o skóre pred Tureckom, ktoré zdolalo Moldavsko rovnako 4:0. Dva góly Turkov strelil Cenk Tosun, ďalšie pridali Hasan Ali Kaldirim a Kaan Ayhan.

Angličania triumfovali na pôde Čiernej Hory 5:1. V Podgorici prehrávali po góle Marka Vešoviča, no ešte do prestávky sa im podarilo otočiť nepriaznivý vývoj a napokon uštedrili domácim debakel.

Harry Kane so spoluhráčmi Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP - Darko Vojinovic

V druhom zápase A-skupiny remizovali Bulhari na pôde Kosova 1:1, ich jediný gól strelil kapitán bratislavského Slovana Vasil Božikov.