Triumf Katalánska poznačili pokriky fanúšikov: Toto sem vôbec nepatrí! Je to nedostatok rešpektu

Hráči Katalánska sa radujú z góluHráči Katalánska sa radujú z gólu Zdroj: fcbarcelona.com

GIRONA - Futbalisti Venezuely po senzačnom triumfe nad Argentínou s Lionelom Messim v zostave (3:1) prehrali v ďalšom prípravnom súboji s výberom Katalánska. Pondelkový súboj v Girone sa skončil triumfom domáceho tímu 2:1. Skóre otvoril v 53. min bývalý hráč FC Barceloma či Interu Miláno Bojan Krkič, o šesť minút neskôr Roberto Rosales vyrovnal na 1:1.

O triumf Kataláncov sa postaral v 88. min Javi Puado. V drese víťazného tímu nechýbal obranca Gerard Piqué. Tridsaťdvaročný skúsený stopér sa vlani po majstrovstvách sveta zriekol pokračovania v národnom tíme Španielska, ale za Katalánsko neváhal nastúpiť. Dokonca mohol skórovať, lopta po jeho priamom kope v prvom polčase opečiatkovala brvno venezuelskej bránky. V žlto-modrom drese Katalánska nastúpili aj ďalšie známe mená z reprezentácie Španielska Marc Bartra či Aleix Vidal.

"Bola to oslava futbalu. Máme mladé, ale snaživé mužstvo. Mali by sme odohrať viac takých zápasov," povedal Gerard Piqué po stretnutí pre španielske médiá. "Keby som sa rozhodol pokračovať v španielskej reprezentácii, za Katalánsko by som nehral. Je to moje rozhodnutie a kto to nechce chápať, nech to nechápe. Nepáči sa mi však, keď časť publika kričala heslá proti Španielsku. To sem vôbec nepatrí, je to nedostatok rešpektu," dodal Piqué na webe športového denníka Marca.

Na lavičke Venezuely sedel tréner Rafael Dudamel a to napriek tomu, že po predchádzajúcom súboji s Argentínou oznámil rezignáciu. Reagoval tým na spolitizovanie futbalového tímu Venezuely. Toto jeho rozhodnutie bude ešte predmetom rokovaní po návrate do Venezuely s predstaviteľmi domácej futbalovej federácie.

Viac o téme: Gerard Piqué Bojan Krkič Katalánsko