Play-off v Česku bolo poriadne ostré: Rozzúrený majiteľ klubu vtrhol do kabíny rozhodcov!

Aleš PavlíkAleš Pavlík Zdroj: TASR - Michal Svítok

VÍTKOVICE - Majiteľ českého hokejového klubu HC Vítkovice Aleš Pavlík obvinil rozhodcu Jana Hribika, že je skorumpovaný. Stalo sa tak po tom, čo Vítkovice skončili svoju púť play-off českej extraligy vo štvrťfinále, keď nestačili na Třnec. Po záverečnom štvrtom stretnutí série sa Pavlík vybral do kabíny rozhodcov a informoval ich o svojom názore.

"Po skončení stretnutia vstúpil do kabíny rozhodcov funkcionár domáceho tímu pán Aleš Pavlík a kritizoval výkon rozhodcov. Obvinil hlavného arbitra Jana Hribika, že je skorumpovaný, že sa mu vysmieva, a že úmyselne poškodil domáci tím. Celý tento výstup zakončil slovami: 'Ty hajzel'," uviedli rozhodcovia v zápise o stretnutí. Ďalší hlavný rozhodca duelu bol Roman Mrkva, na čiarach pomáhali Daniel Hynek a Michal Zíka.

"Komisia rozhodcov si uvedomuje, že stretnutia play-off sú veľmi napäté, ale nemôže akceptovať obvinenia majiteľa klubu HC Vítkovice pána Aleša Pavlíka, ktorý obvinil rozhodcov z úmyselného poškodenia domáceho tímu a súčasne aj jedného z hlavných rozhodcov zápasu Jana Hribika z korupčného konania. Hoci KR konštatuje, že došlo pri vylúčení hráča Vítkovíc Patrika Zdráhala za hákovanie k pochybeniu zo strany hlavného rozhodcu Jana Hribika, celkom zásadne odmieta, že by mohlo dôjsť k akémukoľvek druhu úmyselného ovplyvnenia zápasu a korupcii," píše sa v oficiálnom vyhlásení Komisie rozhodcov. Informácie uverejnil portál hokej.cz.

Viac o téme: HC Vítkovice Aleš Pavlík Jan Hribik Roman Mrkva
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Michal Svítok
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články