Prešov stále nevzdáva boj o Slovenský pohár: Tatran sa odvolá, rozpor v pravidlách

Lavička Prešova, vpravo stojí tréner Slavko Goluža vo finálovom  zápase Final Four Slovenského pohára MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov v Košiciach
Lavička Prešova, vpravo stojí tréner Slavko Goluža vo finálovom zápase Final Four Slovenského pohára MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov v Košiciach

PREŠOV - Hádzanársky Tatran Prešov stále nevzdáva boj o Slovenský pohár mužov 2018/2019, ktorý si nedávno z košickej palubovky odniesol tím MŠK Považská Bystrica. Úradujúci majster podal deň po vyvrcholení turnaja Final 4, na ktorom po remíze 26:26 (15:12) podľahol v rozstrele zo značky pokutového hodu 5:6, námietky proti porušeniu pravidiel. Rozstrel sa totiž neuskutočnil v súlade s rozpisom súťaže.

Športovo-technická komisia Slovenského zväzu hádzanej (ŠTK SZH) však na základe svojho rozhodnutia z pondelka ponechala v platnosti výsledok v zmysle Súťažného poriadku SZH článok 50 "Námietky" bod 4." Podľa tohto bodu námietky proti skutočnostiam známym v priebehu alebo ihneď po skončení stretnutia musí rozhodca na žiadosť zodpovedného vedúceho družstva zaznamenať do zápisu. Bez tohto záznamu nemôžu riadiace orgány riešiť námietky.

Tatran Prešov využije právo na odvolanie na výkonný výbor SZH, ktoré musí podať do 15 dní. Podľa správy na klubovom webe sa odvolá proti rozhodnutiu ŠTK. Prešovský klub to zdôvodňuje tým, že ide o precedens a pokiaľ tento prípad pôjde do zabudnutia, poškodí sa dobré meno slovenskej hádzanej. Situácia totiž nesmie byť o Tatrane Prešov, ale o fungovaní Slovenského zväzu hádzanej (SZH). "Z rozhodnutia sme veľmi rozčarovaní. Predovšetkým jeho výklad hraničí s nehoráznosťou a legitimitou SZH. Uvádzať administratívny aspekt o tom, že niečo nebolo podľa ich pravidiel, je neadekvátne, keďže v prvom rade pravidlá porušil samotný zväz. Vyčítať nám, že sme sa nedržali pravidiel, je v tomto ponímaní zvláštne. Hráči, funkcionári a tréneri nemajú byť na to, aby strážili dodržiavanie pravidiel delegovanými osobami. V prvom rade totiž pravidlá neovládali zástupcovia SZH, ktorý tieto pravidlá vydáva," povedal na margo rozhodnutia generálny manažér klubu Miroslav Benický.


Tagy: Tatran Prešov MŠK Považská Bystrica

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - František Iván

DISKUSIA