VIDEO Dáni v posledných minútach zmazali trojgólové manko! Španieli a Taliani zdolali outsiderov

Talian Fabio Quagliarella oslavuje gól Talian Fabio Quagliarella oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Serena Campanini

BRATISLAVA - Španielski futbalisti zvíťazili v utorkovom zápase F-skupiny kvalifikácie EURO 2020 na pôde Malty 2:0 po presných zásahoch Alvara Moratu. V Ta'Qali nesedel na lavičke favorizovaných hostí hlavný tréner Luis Enrique, za jeho absenciou sú bližšie nešpecifikované rodinné dôvody.

Kormidla trojnásobných majstrov Európy sa ujal jeho asistent Robert Moreno. Z marcového asociačného termínu vydolovala "La Furia Roja" plný počet šesť bodov, pred tromi dňami v kvalifikačnej ouvertúre zdolala Nórsko 2:1. To v utorkovom škandinávskom derby remizovalo so Švédskom 3:3. V siedmej minúte nadstaveného času rozhodol o deľbe bodov nórsky útočník Ola Kamara.

Aj Taliansko zvládlo na úvod dve papierovo ľahké prekážky. S Fínskom si poradilo 2:0 a z Parmy vyprevadilo Lichtenštajnsko s debaklom 6:0. Dvakrát sa v drese "squadry azzurra" strelecky presadil 36-ročný veterán a aktuálne najlepší kanonier najvyššej talianskej súťaže Fabio Quagliarella.

Gruzínsku pod taktovkou slovenského trénera Vladimíra Weissa nevyšiel vstup do bojov o európsky šampionát. Po prehre 0:2 so Švajčiarskom nestačilo ani na domáce Írsko, ktorému v Dubline podľahlo 0:1. Švajčiari v Bazileji viedli nad Dánskom už 3:0, hostia však v záverečnej desaťminútovke dokázali vyrovnať a získať cenný bod.

Tretie kolo kvalifikácie je na programe 7.-8. júna. Slovenskí futbalisti budú v akcii v rámci štvrtého kola v utorok 11. júna o 18.00 SELČ, v Baku ich čaká duel E-skupiny proti domácemu Azerbajdžanu.

kvalifikácia EURO 2020 - 2. kolo:

D-skupina:

Bazilej
Švajčiarsko - Dánsko 3:3 (1:0)
Góly: 19. Freuler, 66. Xhaka, 76. Embolo - 84. Jorgensen, 88. Gytkjaer, 90.+3 Dalsgaard

Dublin
Írsko - Gruzínsko 1:0 (1:0)
Gól: 36. Hourihane

F-skupina:

Kluž
Rumunsko - Faerské ostrovy 4:1 (3:1)
Góly: 26. Deac, 29. a 33. Keserü, 63. Puscas - 40. Davidsen (z 11 m)

Taliansko - Lichtenštajnsko 6:0 (4:0)
Góly: 17. Sensi, 32. Verratti, 35. a 45.+3 Quagliarella (oba z 11 m), 70. Kean, 77. Pavoletti, ČK: 45.+2 Kaufmann (Lichtenštajnsko)

Zenica
Bosna a Hercegovina - Grécko 2:2 (2:0)
Góly: 10. Višča, 15. Pjanič - 64. Fortounis (z 11 m), 85. Kolovos, ČK: 65. Pjanič

Viac o téme: Španielsko Taliansko Nórsko Švédsko